Doğanın Uyanışı Renklerin Karnavalı: HoliFest'17, Sarıyer

Doğanın Uyanışı Renklerin Karnavalı: HoliFest'17

Yorum Yok

Yapmadan Dönme Sevgi Özdil

Doğanın Uyanışı Renklerin Karnavalı: HoliFest'17
Farklı kültür anlayışları ve yaşam tarzlarıyla Hindistan'ın en coşkulu bayramı olarak bilinen Holi, Hindistan halkının baharın gelişini kutladığı bir festival aslında. Geleneksel Hint kültürünün en büyük bayramı olan bu festivale, günümüzde ise dünyanın birçok ülkesinde rastlamak mümkün. Her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan Holifest ülkemizi de etkisi altına almış durumda. Festival orijinal konseptiyle ilk kez 2016 Nisan ayında yaklaşık 5000 kişinin katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirildi.
Holi Festivali İstanbul Event GardenRenklerin Festivali olarak da bilinen etkinlikte Hint halkı rengarenk toprak boyaları önce yüzlerine sürerler, sonra birbirlerine ve daha sonra da her yerlere saçarlar. Tıpkı doğa ananın bahar geldiğinde yeryüzünün her noktasında kendi renklerini gösterdiği gibi. Kutlamalarda da buradan yola çıkarak insanlar üstlerine döktükleri ve etraflarına saçtıkları boyalarla, baharın gelişiyle birlikte doğanın renkliliğini ve yeniden doğuşunu canlandırmaktadırlar. İyinin kötüye karşı zaferini anlatan bu festival, her yıl baharın gelişiyle dolunay zamanı kutlanmaktadır.
Holi Festivali İstanbul Event GardenGeçen yıl festivalin ülkemizde de yapılacağını haber alanlar bu coşkuya eşlik etmek ve o unutulmaz anları yaşamak için etkinlik alanındaki yerlerini aldılar. Duymayanlar ise bu harika etkinliğe dair detayları etkinliğe katılanların sosyal medya paylaşımları ve basın - yayın organından görerek pişman oldular. Gerçekten de unutulmaz dakikalara imza atan bu etkinlik katılanlar için harika bir deneyim, kaçıranlar için bir pişmanlık niteliğindeydi. Ama neyse ki 2016'nın en ses getiren etkinliklerinden Holifest bu sene de tekrar sizlerle hem de eskisinden daha da coşkulu, daha da eğlenceli. Bizden hatırlatması.
Holi Festivali İstanbul Event GardenŞehrin hengemesinden ve karmaşasından biraz da olsa uzaklaşmak, baharın gelişini müjdeleyen müthiş bir festivalin parçası olmak için bu yıl adresimiz: İstanbul Event Garden etkinlik alanı. Festivalin yapılacağı etkinlik alanında Hint mutfağına özgü, birbirinden farklı birçok yiyecek ve içecek çeşidini bulacağınız restoranlar damağınızı şenlendirmek için bekliyor olacak. Restoranların yanı sıra alanda Hint kınası atölyeleri, Hint dans grupları, dünyaca ünlü Hintli DJ'ler, Hint giysilerinin ve aksesuarlarının sergilendiği butiklerle Hint kültürünün tüm güzelliklerini deneyimleme şansını yakalayacaksınız.
Holi Festivali İstanbul Event Gardenİstanbul'da kalabalık ortasında ve trafiğin göbeğinde geçireceğiniz sıradan bir hafta sonunu rengarenk bir bahar festivaline çevirecek bu organizasyon kapılarını 22 Nisan Cumartesi günü saat 12:00'da misafirlerine kapılarını açıyor ve 23 Nisan Pazar gecesinin geç saatlerine kadar dj performansları, dans gösterileri, her saat başı boyalara bulanacağınız bir eğlenceye çevirerek katılımcılarını unutulmaz bir hafta sonu yaşamaya davet ediyor.
Holi Festivali İstanbul Event GardenTıpkı Hint Mitolojisinde de öğretildiği gibi haydi hep beraber barış, mutluluk, huzur ve aşk dilekleriyle baharın gelişini kutlayalım. Hatta rengarenk kutlayalım; iyinin kötüye karşı zaferini, doğa ananın uyanışını!
Holi Festivali İstanbul Event Garden

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)