Didim'de Plaj Ve Marinalara Mavi Bayrak, Haber - Duyuru

Didim'de Plaj Ve Marinalara Mavi Bayrak

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Didim'de Plaj Ve Marinalara Mavi Bayrak

Didim'in en gözde plajları arasında başı çeken Altınkum Plajı'na belediye başkanının da katıldığı törenle mavi bayrak asıldı.

Altınkum Plajı'na mavi bayrak çekildiği törende konuşan Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, turizmde olmazsa olmazların birinin de mavi bayrak olduğunu ifade ederek, "Bugün burada yazın her gün binlerce insanın denize girdiği ve dünyada sayılı yerler arasında bulunan Altınkum Plajı'na mavi bayrak asacağız. Bu da buranın ne kadar temiz olduğunun bir göstergesidir. Bu anlamda sizler buraları koruyacaksınız ve temiz tutacaksınız. İşletme sahipleri de aynı şekilde kıyılarını temiz tutarak bu bayrağı almaya hak kazandılar, kendilerini de kutluyorum. Önemli olan bunu sürdürmek. Bu konuda aynı şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

İzmir-Aydın İlleri Mavi Bayrak Koordinatörü Doğan Karataş da Altınkum'un Türkiye'de mavi bayrağın gururla dalgalandığı birkaç yerden biri olduğunu belirterek, 17-23 Haziran tarihlerinde Didim Belediyesi'nin de destekleriyle Altınkum'da Cankurtaran etkinliği düzenleneceğini duyurdu.

Konuşmaların ardından Mavi Bayrak plajda göndere çekildi, işletme sahiplerine mavi bayrakları dağıtıldı.

Kaynak: AA

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)