Dalyan Kanalı'nda Zodyak Botu Hizmet Verecek, Haber - Duyuru

Dalyan Kanalı'nda Zodyak Botu Hizmet Verecek

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Dalyan Kanalı'nda Zodyak Botu Hizmet Verecek

Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Kanalı'nda konuşlandırılan ve acil sağlık hizmetlerinde kullanılacak bot, Dalyan Kanalı, İztuzu Plajı, Çandır ve Sultaniye köyü ile kaplıca ve çamur banyolarına gelen turistlere ve bölge halkına hizmet verecek.

Dalyan Çay Bahçesi'nde düzenlenen törende konuşan Milletvekili Yüksel Özden, Muğla'ya her yıl 3 milyonun üzerinde turist geldiğini belirterek bölgenin Türkiye ve dünyanın gözde turizm merkezlerinden olduğunu söyledi.

İl Sağlık Müdürlüğü olarak "karada, havada, denizde Muğla 112 hizmetinizde" sloganıyla hareket ettiklerine işaret eden Cihan Tekin, "Bu anlayışla 2012'de yaklaşık 40 bin vakaya müdahale ettik. Zodyak bot projemizle birlikte Türkiye'de bir ilki başarmış bulunmaktayız. Botumuz kanal ve Köyceğiz Gölü'nün kenarındaki İztuzu Plajı, Çandır Köyü, Sultaniye Köyü, kaplıca ve çamur banyolarına gelen turistlere hizmet verecek" diye konuştu.

Tekin, bölge köylerindeki hastaların ilçe merkezlerine kara yoluyla ulaşımının yaklaşık 45 dakika sürdüğünü, botun kullanıma girmesiylebu sürenin 15 dakikaya düşeceğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından törenle zodyak bot, Dalyan Kanalı'ndaki görevine başladı.

Kaynak: AA

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)