Dağ Göllerinde Yaz Tatili, Rota Önerileri

Dağ Göllerinde Yaz Tatili

Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Dağ Göllerinde Yaz Tatili

Yaz aylarında Fransa sahillerinin yoğunluğundan kaçanlar soluğu dağ göllerinde alıyor.

Temmuz ve Ağustos aylarında Fransız Akdenizi'ndeki otellerin ve şehirlerin ne durumda olduğu bilinen bir gerçek. Tüm yollarda yoğun bir trafik, en az trafik kadar yoğun ve dolgun plaj ücretleri, otoparklarda astronomik rakamlar, turistleri zorla dükkanlarına davet eden satıcılar…

Fransız dağ göllerinde ise bunun tam tersi bir senaryo ile karşılaşılıyor. Size çekici gelen bir noktaya doğru sahilden arabayla rahatça seyahat edip –en yoğun aylarda bile- gideceğiniz yere birkaç dakikalık yürüme mesafesinde park ettikten sonra kendi seçtiğiniz temiz ve serin bir suya dalıverebiliyorsunuz. Eğer denize gireceğiniz yerde bazı hizmetlerin de verilmesini istiyorsanız -cankurtaran, çocuklar için güvenlikli bar gibi- “'plages municipales”'lerden birine gitmelisiniz.

Tüm bu hizmetler için yalnızca 2 Euro alınıyor ve genellikle park etmek için para ödenmiyor. Akşamları ise civar bölgelerde araba gezintisi yapabilir, yürüyebilir, koşuya çıkabilir, bisiklete binebilir, kayıkla sularda gezinebilir, yelkenle açılabilir ya da göldeki ulaşım araçlarıyla birbirinden keyifli, kaliteli ve mütevazi restoranlarda lezzetli yemekler yiyebilirsiniz; üstelik bazılarının fiyatları da şaşırtıcı derecede ucuz.

Haberin tamamı için: Voyager / Ağustos

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)