Çığ Gibi Büyüyen Akım; Önce Türkiye'yi Keşfet, Türkiye

Çığ Gibi Büyüyen Akım; Önce Türkiye'yi Keşfet

5 Yorum

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Çığ Gibi Büyüyen Akım; Önce Türkiye'yi Keşfet
Türkiye'nin tatil ve konaklama rehberi olarak, "Önce Türkiye'yi Keşfet" kampanyasıyla seyahat olgusuna bambaşka bir felsefeyle yaklaşıyoruz. Bu bağlamda yeni bir akım başlatarak, insanları harekete geçirmeyi ve bu slogan altında birleşen bir topluluk yaratmayı hedefliyoruz.

2017 yılının Mayıs ayında "Bu Yerlerin Nerede Olduğunu Tahmin Edebilecek Misiniz?" başlıklı bir video ile sosyal medyada büyük bir yankı uyandırdık ve hemen ardından #öncetürkiyeyikeşfet hashtagiyle büyük bir akım başlattık. Ülkemizin dört bir yanından muhteşem görüntülerin yer aldığı bu video, tüm sosyal medya kanallarında 5 milyondan fazla insan tarafından izlendi.

Bu video ile başlayan Önce Türkiye'yi Keşfet akımı, insanlar tarafından öylesine benimsendi ki, pek çok kişi, Türkiye'de çektiği fotoğrafları sosyal medyada #öncetürkiyeyikeşfet hashtagi ile paylaşmaya başladı. Bu hashtag altında binlerce insanı bir araya toplayan bizlerin, bundan sonraki amacımız ise sürprizlerle dolu bir coğrafyada yaşadığımızı daha çok insanın farkına varmasını sağlamak ve bu sürprizleri keşfetmek için herkesi harekete geçirmek.

Dünyayı Keşfetmeye Kendi Ülkemizden Başlamak

bolu çubuk gölü

Başlattığımız bu akım ile aslında başka bir gerçeği de su yüzüne çıkarmış olduk. İnsanların aslında ülkemiz coğrafyasını yeterince tanımadığını ve "ülkemizde böyle yerler gerçekten var mıymış?" şeklinde tepkilerle karşılaştığımızı fark ettik. Ancak bu tepkilerin ışığında ülkemize olan bakış açısının da olumlu yönde değiştiğini gözlemlediğimizi belirtebiliriz. Bunun en çarpıcı örneği ise Kars. 2015 yılına kadar turistik açıdan pek kıymeti bilinmeyen bu şehir, yaptığımız Doğu Ekspresi tanıtımlarıyla birlikte Doğu Anadolu'nun en gözde keşif noktalarından biri haline geldi.
doğu ekspresi

Markamızın doğduğu 2007 yılından beri bölgesel tanıtımların önemini her zaman vurguluyorduk. Hatta o dönemler keşfedilmemiş bölgelerin tanıtımlarına ağırlık vererek, bugün yürüttüğümüz projeyi çoktan desteklemeye başlamıştık da aslında. Datça'da Palamutbükü, Marmaris'te Kızkumu, Bodrum'da Mazı ve daha niceleri gibi…
datça ovabükü

Oluşturduğumuz bu akım ile Önce Türkiye'yi Keşfet derken, keşfetmenin evrensel bir aktivite olduğunun da farkındalığıyla hareket ediyoruz. Evet, dünyayı da keşfetmek gerekiyor. Ancak; bu işe önce yaşadığın yerden başlamanın, önce kendi özünü öğrenmenin ve dünyayla bir kıyas yapmadan önce kendi ülkeni iyice tanımanın gerekliliğinin altını çiziyoruz. İşte bu nedenle herkesi Önce Türkiye'yi Keşfetmeye davet ediyoruz.

5 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
5
/

-

Evet aynı fikirdeyim. Vakit kaybetmeden ve hiç olmazsa kalan güzellikleri bir an önce keşfetmekte, o yerlerde kısa bir süre de olsa yaşamakta fayda var. İleride keşke yok olmadan önce görebilseydim dememek için.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Merhaba, 1)Doğu Ekspresi'ni tanıttınız iyi hoş ama bu tren yalnız Ankara'dan kalkıyor. Bu yüzden hem bilet bulunmuyor hem de gidiş - dönüş uçakla yapıldığından biletler çok pahalı. Ek olarak Kars'ta da fiyatlar yükseldi. 2) Datça Palamutbükü'nden söz ettiniz İstanbullu'ların akını yüzünden Datça ve büklerde fiyatlar uçtu. Yarın aynı durum Bodrum Mazı'nın da başına gelecek.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Doğru bir yaklaşım yaptınız. Batılılar da aynı yoldan geçtiler. Ülkelerini tanıdılar, sonra yüksek gelirleri dolayısıyla dünyayı keşfe çıktılar. Kars'a gitmek için eşim ve arkadaşları pazar günü turla yola çıkıyorlar. İzmir Erzurum uçakla, Erzurum'da gezi ve otobüsle Karsa geçiliyor ve 2 gün geziden sonra trenle Kars-Ankara yolculuğu ve Ankara-İzmir uçakla dönüş. Böylece sadece Kars değil diğer illerde geziliyor. Neredekal'ın gösterdiği yola bürokrasinin de yardımcı olarak ek tren seferleri vb. işleri çabucak yapması gerek. Yoksa çoktandır niyet edilmesine rağmen bireysel gezi artık zor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Mart, nisan, mayıs aylarında güney bölgesine yapacağınız gezileri duyurmanızı rica ediyoruz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Sivas iline de böyle bir keşif gezisi düzenlemenizi bekliyoruz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)