Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Çeşme İkinci Yat Limanına Kavuşuyor

Çeşme İkinci Yat Limanına Kavuşuyor

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 24 Temmuz 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Çeşme İkinci Yat Limanına Kavuşuyor

Çeşme’nin Şifne mahallesine yapılacak yat limanının ÇED sürecinde olduğunu belirten Tütüncüoğlu, “Doğru proje, Çeşme’nin cazibesini artırır” dedi.

Çeşme’ye ikinci bir marina kazandırmak için Şifne mahallesine yapılmak istenen yat limanı projesinde mutlu sona yaklaşılıyor. Marinanın hayata geçirebilmesi için uzun süredir çalışma yürüttüklerini belirten Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, projenin ÇED sürecinde olduğunu söyledi, yaşanan gelişmeleri sevindirici olarak yorumladı. Süreci hızlandırmak için başta yat limanı geri sahası plana esas jeolojik etüdü olmak üzere birçok çalışmanın belediye tarafından yapıldığını söyleyen Tütüncüoğlu, yat limanının 53 dönüm üzerine kurulacağını açıkladı.

Şifne marina için yaklaşık 20 bin metreküp dip taraması yapılacağını kaydeden Tütüncüoğlu, “Alanın 13 dönümlük bölümünün yatların bakım ve onarım yapılabileceği tekne park sahası, geri kalan 40 dönümlük bölümünün ise sosyal-idari binalar ve altyapı ve teknik birimlere ayrılması öngörülüyor.” dedi.

Haberin kaynağı için: Çeşme Life Temmuz