Buz Otel'de Dünyanın Merkezine Yolculuk!, Konaklama Önerileri

Buz Otel'de Dünyanın Merkezine Yolculuk!

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Konaklama Önerileri Editor

Buz Otel'de Dünyanın Merkezine Yolculuk!

13. sezonunda olan Kanada'nın Quebec eyaletindeki dünyaca ünlü Buz Otel'in bu yılki konsepti Jules Verne'in "Dünyanın Merkezine Yolculuk" isimli kitabından yola çıkarak oluşturuldu.

Her yıl farklı konseptleri ile müşterilerine farklı sürprizler hazırlayan Hotel de Glace, bizim deyimimizle "Buz Otel" 13. sezonunda yine sıra dışı bir ambiyans ve mimari ile karşımıza çıktı.

Kanada'nın Quebec eyaletinde bulunan Buz Otel, her yıl yüzbinlerce ton kar ve buz kullanılarak yeniden inşa ediliyor. Eylül-ekim aylarında inşasına başlanan otel kış aylarında hizmete giriyor. Sıra dışı bir tatil geçirmek isteyenlerin ve özellikle soğuğu seven tatilcilerin tercih ettiği Buz Otel, bu yıl Jules Verne'in "Dünyanın Merkezine Yolculuk" kitabından esinlenerek inşa edildi.

"Dünyanın Merkezine Yolculuk" konsepti oldukça ilgi çeken ve beğenilen otelde odaların bir kısmı yerin altına bulunuyor. Şık ve sıcak renkler kullanılarak hazırlanan otel dekorasyonu buzun soğukluğu ile birleşiyor ve iç mekanlarda ortaya sıra dışı bir görüntü çıkıyor. Ayrıca bu yıl artan talebi karşılamak için 36 olan oda sayısı 44'e çıkartıldı.

Tatilcilerin farklılaşan seyahat ve konaklama anlayışına sıra dışı bir seçenek sunan Buz Otel'de bir gece geçirmenin maliyeti ise ortalama 550 Dolar.

Buz Otel Kanada
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)