Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Bursa-İstanbul Deniz Uçağı Seferleri 1 Nisan'da Başlıyor!

Bursa-İstanbul Deniz Uçağı Seferleri 1 Nisan'da Başlıyor!

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 03 Nisan 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Bursa-İstanbul Deniz Uçağı Seferleri 1 Nisan'da Başlıyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin şehirlerarası ulaşımda hayata geçirdiği son yenilik Bursa-İstanbul arasında sefer yapacak olan deniz uçağını devreye sokmak oldu. Seabird Havayolları'ndan kiralanan uçak ile yapılacak seferler 1 Nisan'da başlıyor.

BUDO'nun düzenlediği Bursa - İstanbul deniz seferlerinde yeni bir yatırım daha yapıldı ve deniz uçağı ile ulaşım devreye girdi. İstanbul Bursa arasındaki mesafeyi 18 dakikaya indirecek olan deniz uçağı seferleri 1 Nisan'da başlıyor.

Seabird Havayolları'ndan kiralanan uçakla düzenelenecek olan seferler ilk etapta Gemlik-Haliç arasında yapılacak. Talebe ve yoğunluğa göre yeni uçakların da devreye sokulabileceğini belirten Bursa Büyükşehir Belediyesi Recep Altepe, uzun vadede farklı kentlere de seferlerin düzenlenebileceğini belirtti.

Salı günleri hariç haftanın her günü sabah ve akşam düzenlenecek olan seferlerde kişi başı ücret 100 TL olarak belirlendi. Uçak, Haliç'ten sabah 08:30 ve akşam 18:00'de, Gemlik'ten ise sabah 09:15, akşam 18:45'te havalanacak.