Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Konaklama Önerileri
Bülbül Yuvası'na Butik Otel Belgesi

Bülbül Yuvası'na Butik Otel Belgesi

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 08 Kasım 2010
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Bülbül Yuvası'na Butik Otel Belgesi

Bülbül Yuvası Butik Otel büyük bir başarıya imza atarak Türkiye'nin 22.Turizm İşletme Belgesine sahip butik oteli olmuştur.

Ege sahilinde yavaş yaşayan balıkçı kasabası olma özelliğini yitirmemiş Foça’da kale burçlarının üzerinde yer alan ve konuklarına tüm yıl hizmet veren Bülbül Yuvası Butik Otel büyük bir başarıya imza atarak Türkiye’nin 22.Turizm İşletme Belgesine sahip butik oteli olmuştur.

Bilindiği üzere, butik otel olarak turizm işletme belgesi , beş yıldızlı otel odalarında istenilen konforu içermenin yanı sıra yapısal özelliği, mimari tasarımı, tefriş, dekorasyon ve kullanılan malzemesi yönünden özgünlük arz eden ve kişiye özel yüksek standartta hizmet verebilen butik otellere verilmektedir.

2009 yazında konuk ağırlamaya başlayan Bülbül Yuvası Butik Otel tüm koşulları eksiksiz olarak yerine getirmiş ve Foça’nın turizm belgeli tek butik oteli ünvanını kazanmıştır.

Eski İyon şehirlerinin adlarını taşıyan ve 11 oda ile hizmet veren Bülbül Yuvası Butik Otel, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki çalışmalarında da kendine özgü çoğu ev yapımı ürünleri ile keyifli brunchlara ve seçkin şarap mönüsü eşliğindeki zengin Ege ve Dünya mutfağından seçmelerle alakart yemek servislerine daha büyük bir özenle devam edecektir.

Muhteşem deniz ve Foça adaları manzaralı odalarda konuklarının rahat edebileceği tüm konforun yanı sıra bazılarında denize karşı jakuzi keyfi de sunmaktadır. Foçalılar'ın kurmuş olduğu Fransa’nın Marsilya kentinin antik ismini taşıyan Massalia’nın deniz fenerine karşı hamamında keyfi yaparken; bu yerlerde büyük izler bırakmış Roma ve Osmanlı Medeniyetinin izleri hissedilmektedir.

Otel lokasyonunun çok merkezi olması nedeniyle; ağırladığı konukları için Bergama, Efes, Şirince, Meryemana, İzmir, Çeşme gibi tarihi ve turistik ören yerlerine günübirlik turlar düzenlenmektedir. Balık avlama ve şahsa özel tekne turları da Bülbül Yuvası tarafından organize edilmektedir.

Bülbül Yuvası Butik Otel, sezonuna göre meyvelerini elle toplatarak kendi mutfağında reçel yapımı, ev yapımı olan domates ve biber salçası hazırlanması, zeytin ve zeytinyağı yapımı work shopları düzenlemektedir.