Bu Yıl Kesin Gidilmesi Gereken 7 Popüler Rota, Türkiye

Bu Yıl Kesin Gidilmesi Gereken 7 Popüler Rota

4 Yorum

Rota Önerileri Diley Kuru

Bu Yıl Kesin Gidilmesi Gereken 7 Popüler Rota
Biri müthiş bir doğal dokuya, diğeri ise inanılmaz bir tarihi birikime sahip. Her biri bir diğerinden daha çarpıcı olan bu rotalar, 2016 yılının en popüler destinasyonları arasında gösteriliyor. Listede yer alan bu 7 rota, özellikle yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Hatta belki de onlar bizlerden daha fazla ilgi gösteriyor buralara. Biz de yabancı turistlerin ülkemize olan bu ilgisinden esinlenerek, bu yıl kesin gidilmesi gereken 7 popüler rotayı sizler için listeleyelim dedik.

1 – Kaş

kaşAntalya'nın Kaş ilçesi geçtiğimiz yaz mevsiminde, bir sonraki yılın popüler tatil rotası olacağının sinyallerini veriyordu zaten. Bu yıl muhtemelen ziyaret eden kişi sayısında müthiş bir patlama yaşanacak Kaş'ta. Deniz, güneş ve büyüleyici merkezi ile Kaş, geri kalan hayatımızı devam ettirmek için de ideal bir yer. Binlerce yıllık tarihi ve doğal dokusu Kaş'ı oldukça farklı kılıyor.

2 – Bergama

bergamaİzmir'in Bergama ilçesi zaten son iki yıldır popüler olan rotalardan biriydi. Ancak bu sene bir keşfedildi, pir keşfedildi. Şimdi birçok insanın Bergama'ya akın etme planları olduğuna dair duyumlar alıyoruz. Yüzyıllar geçmesine rağmen tarihi yapılarını ve doğal güzelliğini korumayı başarmış olan Bergama Antik Kenti, Ege'nin en otantik şehirlerinden biri.

3 – İstanbul

istanbulİstanbul'da yaşayanlar için "dışı seni içi beni yakar" sözcüğü bir kez daha anlam kazandı. Evet, burası çok kalabalık bir şehir. Trafik fazlasıyla boğucu. Ancak tüm bunlara rağmen dünyanın en güzel şehirlerinden biri İstanbul. Oldukça görkemli bir tarihi ve bu görkemli tarihten günümüze gelen pek çok eser mevcut bu şehirde. Dolayısıyla İstanbul sadece bu yılın değil, her yılın popüler rotaları arasında kalmaya devam edecek.

4 – Adana

adanaAdana da son yılların popüler rotalarından. Ancak bu sene Adana, turizm anlamında ülkemizin parlayan yıldızı olabilir. Hakkı da bir nevi. Adana'nın sahip olduğu doğal güzellikler, usta bir ressamın elinden çıkmış sürrealist bir tablo gibi adeta. Tarihi zenginliği ve o lezzetli mutfağını da yabana atmamak gerek elbette.

5 – Kapadokya

kapadokyaDört mevsim değişmeyen bir masal diyarı Kapadokya. Bu yılın da popüler rotaları arasında bulunması bizi şaşırtmadı elbette. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlayan Kapadokya, oldukça farklı deneyimlerle buluşturuyor bizleri. Mesela dünya üzerinde hangi yerde Kapadokya Peri Bacaları üzerinde süzülen balonlarla süslü bir günbatımı manzarası vardır ki?

6 – Fethiye

fethiyeFethiye ve Ölüdeniz'in doğasını hiçbir şeye değişmeyiz. Yaklaşık 3-4 yıldır popülerliğini iyice artıran Fethiye'nin daha fazla ilgiyi hak ettiği kanaatindeyiz. Doğasının yanında o kadar çok sürpriz coğrafya barındırıyor ki içerisinde, her defasında insanı hayrete düşürüyor. Konaklamanızı Ölüdeniz ucuz oteller arasından birinde yaparak, Fethiye'yi ekonomik bir şekilde keşfetmenin tadını çıkarabilirsiniz.

7 – Bodrum

bodrumBodrum da her daim ülkemizin parlayan yıldızı konumunda. Bu yıl da en çok tercih edilen tatil destinasyonlarından bir tanesi olacak gibi görünüyor. Bodrum deyince akıllara o pahalı fiyatlar gelmesin. Bodrum'un henüz çok az kişi tarafından keşfedilmiş yerleri de var. Ayrıca o sevimli beyaz evlerini, berrak sularını ve ihtişamlı kalesini de bir kenara atamayız.
4 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
4
/

-

Bu yıl Kaş gezi programımızda olabilir, Adana, Mersin, Fethiye yeni ziyaret edildi, ilginçtir Adana'da bu defa kebapçılarda içli köfte bulamadık, yöremiz olmasa normaldir diyeceğim, yolu biraz uzatıp Gaziantep'e gidenlere küşleme ve tike öneriyorum, Bergama tarihi antik yapısı ve halılarıyla ilgi çekici olabilir.

  • Faydalı buldum (3)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Kaş'a gelmeyin. Siz geldikçe büyük abilerin iştahları kabarıyor. Ormanları, sit arazilerini 5 yıldızlı otel yapımı için imara açıyorlar.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Kaş'tan bahsederken lütfen Kalkan'ı unutmayalım, zira bölgenin en iyi otelleri, restoranları ve villaları buradadır. Tatil için planınız gerçekten gezmek, keşfetmek, Akdeniz'in en temiz denizinde yüzmek, damak tadı ve lezzetse Kaş ve Kalkan'a buyurun. Ayrıca her şey dahil tesis aramayın. Çünkü bu bölgede yoktur.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Akdeniz sahillerinin en temiz, en berrak suyunun Kalkan'da bulunduğunu ve Toros Dağları'nın kar sularının eriyerek denize karışması ile nerdeyse şifalı ve az tuzlu serin bir suda Ağustos ayında yüzmenin bir doğa harikası olduğunu da belirtmek lazım.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)