Bu Yazın Dikkat Çeken Tercihleri: 2022 Seyahat Trendleri, Türkiye

Bu Yazın Dikkat Çeken Tercihleri: 2022 Seyahat Trendleri

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Alper Kaya

Bu Yazın Dikkat Çeken Tercihleri: 2022 Seyahat Trendleri
Maske, mesafe, hijyen üçlemesi ile özetlenebilecek pandemi dönemi geride kalırken; seyahat trendleri de bu dönem ekseninde yeniden şekilleniyor. 2022'de seyahat trendleri konusunda nasıl yenilikler var ve eskiden gelen trendler neye evrildi;Hadi gelin, birlikte inceleyelim!

Ansızın Gelen Seyahat İsteği: Plansız Tatil

Bu Yazın Dikkat Çeken Tercihleri: 2022 Seyahat TrendleriPandemi döneminin bizlere öğrettiği en kıymetli şey, her şeyin her an değişebilir olmasıydı. Bir anda seyri değişen salgın; iptal edilen biletler, aylar süren hazırlıkların bir anlamının kalmaması gibi pek çok olumsuzluğu beraberinde getirdi. Bu nedenle plansız yolculuklar, öne çıkan tatiller arasında ilk sırada yer almaya başladı. 2022 seyahat trendleri söz konusu olduğunda da anlık kararlarla, bir anda çıkılan seyahatlerin gözde tercihlerden birisi olması bekleniyor.

Sürdürülebilir Turizm - Yeşil Gezginlik

Bu Yazın Dikkat Çeken Tercihleri: 2022 Seyahat TrendleriSürdürülebilirlik, son dönemin en popüler kavramları arasında. Bu kavram ekonomik, ekolojik ve toplumsal açıdan bir bütünlük teşkil edecek ve her unsurun birbirini besleyerek devamlılığı ortaya koyacağı bir yaklaşıma işaret ediyor. Bu hali ile eko turizmin bir parçası olmayı başaran sürdürülebilir turizm; iklim krizleri, sosyal adaletsizlikler, doğal afetler gibi süreçlerin bir bombardıman gibi peşi sıra bizleri esir alması ile ortaya çıktı.

Peki sürdürülebilir turizm için anahtar yaklaşımlar neler?

 • Yerel halktan alışveriş yapmak
 • Doğa dostu tesislerde konaklamak
 • Çevre dostu ulaşım araçlarını tercih etmek
 • Plastik kullanımını azaltmak

Gönüllü Çalışma Anlayışı: Voluntourism

Bu Yazın Dikkat Çeken Tercihleri: 2022 Seyahat TrendleriSürdürülebilir turizmi pekiştiren bir diğer yaklaşım ise voluntourism. Yani, gönüllü turizm. Seyahat edilen bölgelerde yerel halk veya bölge için yapılan faaliyetlere gönüllü katılım anlamına geliyor. Tatilinizi manevi bakımdan da yüksek bir hazza ulaştırmak, özellikle ekonomik tatiller açısından tercih edilen bölgelerde yaşayanlara hem maddi hem manevi katkı sunmak gibi artıları da cabası…

Sağlık Turizmi - Wellness

Bu Yazın Dikkat Çeken Tercihleri: 2022 Seyahat TrendleriSağlığın önemini geride kalan iki yılda her zamankinden daha çok anladık. Dolayısıyla başta termal oteller olmak üzere sağlık turizmi konsepti ile hizmet sunan tesisler 2022'nin de seyahat trendleri arasında öne çıkıyor. Keşif Rehberi'nden Bu Yaz Gidebileceğiniz En İyi Wellness Otelleri adlı yazımızı inceleyerek sağlığınıza önem verebilirsiniz.

Villa Tatili ve Lüks Turizm

Bu Yazın Dikkat Çeken Tercihleri: 2022 Seyahat TrendleriDoğayı çok sevse de çadırda kalamayacağını düşünen seyahat severlerin, doğa ile iç içe müstakil yapılarda, tabiri caizse kişiselleştirilmiş bir otel kimliği taşıyan villa tatilini tercih etmeleri yüksek ihtimal görünüyor. Birbirinden farklı bölgelerde, yüksek standartlı yapılarda, kalabalık aileler, arkadaş grupları veya baş başa çıkılacak seyahatler için ideal Tatil Villaları Neredekal.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kamp Tatili ile Günübirlik Gezginlik

Bu Yazın Dikkat Çeken Tercihleri: 2022 Seyahat TrendleriHer yılın seyahat trendleri arasında yer alan kamp tatilleri, 2022 için de popülaritesini koruyor. Bu hiç şaşırtıcı değil zira bir kamp çadırı ve erzakla beraber, yaklaşık bir sırt çantası kadar yükü yüklenip çat kapı çıkılabilen bir tatil anlayışı olarak kamp tatilleri anı yaşamayı sevenlerin hep gözdesi. Türkiye'nin En İyi Kamp Yerleri ve Sahil Kenarında Gidebileceğiniz Bütçe Dostu Kamp Alanları listelerimizi inceleyerek kendi güzergâhınızı kolayca çizebilirsiniz.

Keyf-İda Bungalow

  Bungalov
 • Akçay /
 • Edremit /
 • Balıkesir
0850 602 06 29

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

600 TL

En Uygun Fiyata Git

Tiny House'larda Minimal Turizm

Bu Yazın Dikkat Çeken Tercihleri: 2022 Seyahat TrendleriMinimalizm, grafik tasarımlarda olduğu gibi seyahat trendleri söz konusu olduğunda da gittikçe güçlenen bir akım. Tiny House tarzı oteller günden güne arttıkları gibi, yanına az eşya alan ve kalacağı mekanı da olabildiğince minimalist tercih edecek seyahat severlerin gözdeleri olarak dikkat çekiyor. Tatile çıkmadan önce "Otel'de mi kalsak, tiny house'da mı, karavanda mı yoksa villa'da mı?" diye kararsızlığa düşüyorsanız Farklı Konaklama Seçeneklerinin Artıları ve Eksileri adlı yazımız size ilham olacak türden..

  Array
  0850 602 06 29
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  Tatil + İş = Workation

  Bu Yazın Dikkat Çeken Tercihleri: 2022 Seyahat TrendleriTanımlarla arası iyi olmayanlar için kolayca formülize edilebilecek, yeni bir tatil modeli bu. Hazırsanız formülü yazıyoruz: Tatil + İş = Workations. Olur mu öyle şey, diyecek olanları duyar gibiyiz ancak mekândan bağımsız çalışma anlayışının günden güne popülerliğini artırdığı ve dijital göçmenlik gibi bir tanımın hayatımızın tam ortasına oturduğu bugünlerde çağa ayak uydurmak tatilde de mümkün. İşi elverenlerin denize girmeden o son e-postayı attığı, akşam yemeğinden sonra sahilde bir yürüyüş yaparken bir sonraki günün toplantı takvimini güncellediği, dönüş yolunda vakitten tasarruf etmek için telekonferansa katıldığı bu tatiller ileride daha da popülerleşeceğe benziyor. Evde Çalışanlar İçin Workation Rotaları adlı yazımızı inceleyerek, yaz tatilinizi çalışma şeklinize göre şekillendirebilirsiniz.

  Mazı Kumsal Pansiyon

   Pansiyon
  • Mazı /
  • Bodrum /
  • Muğla
  0850 602 06 29
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  Biliyoruz ki en trend tatil kavramı sevdiklerinizle yapacağınız, keyifli anılar biriktirdiğiniz seyahatlerin hepsi için geçerlidir. 2022 yaz döneminde her seyahatinizin size keyif vermesi, güzel günleri beraberinde getirmesini dileriz!

  Popüler Blog Başlıkları

  Son İncelenenler
  E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)