Bu Yaz Tekne Turuna Çıkmak İçin 7 İkna Edici Sebep, Türkiye

Bu Yaz Tekne Turuna Çıkmak İçin 7 İkna Edici Sebep

1 Yorum

Faydalı Bilgiler Bengi Alkaya

Bu Yaz Tekne Turuna Çıkmak İçin 7 İkna Edici Sebep
Yine bir iş günü masanızda oturmuş bu yaz tatile nereye gitsek diye düşünüyor olabilirsiniz. Tatil sezonunun gerektirdiği bazı koşullar neredeyse olgunlaşmış, havalar iyiden iyiye ısınmış ve okulların kapanmasına sayılı günler kalmışken aklınıza bu soruların gelmesi çok doğal. Bunu çok iyi bildiğimiz için bizim de size bir önerimiz var. Bu yaz nereye gitsem derdini bir kenara bırakıp asla unutamayacağınız bir deneyim yaşamaya, yani tekne turuna çıkmaya ne dersiniz? Sandığınızdan çok daha fazla eğleneceğiniz ve ülkemizin en bakir koylarına doğru yapacağınız bu seyahat belki de sezon sonunda sizin favori tatillerinizden biri haline gelebilir. Henüz bir tekne turunda sizi neler bekliyor emin olamıyorsanız o halde bu tura çıkmanız için yeterli olacak 7 karşı koyulmaz nedene bir göz atın.

1 – Valiz Hazırlama Derdiniz Asla Olmaz

tekne turuna çıkma nedenleriÇünkü tekne turundasınız. Seyahatiniz boyunca teknede uyanacak bütün yemeklerinizi orada yiyecek ve asla abartılı kıyafetler giymek durumunda kalmayacaksınız. Yalnızca tişört, şort, terlik ve mayonuzu yanınıza alarak kıyafet sorununu çözebilirsiniz. Yanınıza alacağınız ekstra güneş kremi ya da kişisel bakım ürünleriniz ise zaten valizinizde oldukça az yer kaplayacaktır. Sabah uyandığınızda bugün ne giysem derdi olmadan denizle buluşmak sizce de mükemmel bir fikir değil mi?

2 – Günün Her Saatinin Tadını Çıkarabilirsiniz

tekne turuHayatınızda öyle bir zaman düşünün ki sabah başka akşam başka güzel olan bir yerde, bütün bir gün yalnızca size ait olsun. Sorumlulukların rafa kalktığı bu yerde, güneş bütün bedeninizi ısıtırken uçsuz bucaksız denizin keyfini çıkarabilir ve yüzerek bütün stresinizden arınabilirsiniz. Kuş cıvıltılarının sesleriyle uyandığınız bir sabah, doğanın bütün dinginleştirici gücü sizi kucaklayıp devam ederken, size ise yalnızca bunun keyfini sürmek kalıyor.

3 – Ulaşım Sizin İçin Hiç Sorun Değil

tekne turu ve ulaşımSizi bilemeyiz; ama bize göre hayalleri süsleyen bir deniz tatilinin en önemli ayrıntısı kesinlikle ulaşımın mümkün olduğunca basit olması. Neyse ki tekne turunda bu detay aklınıza gelen en son şey oluyor. Gözünüzü açar açmaz keşfedilmeyi bekleyen bir başka koyda olduğunuzu görmek, üstelik buraya gelmek için uzun uğraşlar sarf etmek zorunda olmamak aslında hayatta bir kez dahi olsa tatmanız gereken duygulardan biri.

4 – Her Koy Adeta Size Özeldir

tekne turu marmaris koylarıÜlkemizde en çok tercih edilen tekne turu rotaları genellikle Bodrum, Fethiye ve Marmaris çıkışlıdır. Seyahatinize hangisinden başlayacak olursanız olun yolculuğun sonunda Ege'nin ve Akdeniz'in daha önce görme fırsatınızın olmadığı en güzel koyları ise adeta size tahsis edilmiş olacak. Bir plan dahilinde ilerleyen yolculuğunuz boyunca bir süre sonra hangi koyun daha güzel olduğuna karar veremiyor olacaksınız.

5 – Arkadaşlarınızla/Ailenizle Unutulmaz Anılarınız Olur

tekne turunda arkadaşlarTekne turuna çıkmadan önce size vereceğimiz tavsiyelerden biri de kesinlikle tura, aileniz ya da arkadaşlarınızla katılmanız yönünde olacaktır. Uzun süreli olan seyahatiniz boyunca, kısıtlı bir alanı tanımadığınız bir grupla paylaşmak sizin rahat etmenizi engelleyebilir. Üstelik sevdiğiniz insanlarla dolu bir teknede günlerce birbirinden eğlenceli zamanlar geçirebilir, dilerseniz sabahın ilk ışıklarına kadar sohbet edebilir hatta daha önce hiç paylaşmadığınız kadar çok şey paylaşabilirsiniz. Ömrünüz boyunca asla unutmayacağınız bu anlar da bundan sonraki tüm buluşmalarınızda keyifle anılacak anlardan biri olacaktır.

6 – Teknede Sunulan Yemeklerin Keyfi Bir Başkadır

tekne turunda arkadaşlarTekne turu bugüne kadar çıktığınız en dertsiz seyahatlerden biridir. Bunda elbette ki eşsiz maviliğin ve etrafınızı saran el değmemiş doğanın büyük etkisi olsa da diğer yandan bu seyahatte plan yapma telaşınızın olmaması sizi bir o kadar rahatlatacaktır. Sabah kahvaltısında ya da akşam yemeğinde ne yiyeceğim diye düşünmek teknede aklınıza dahi gelmeyecek, her gün size sunulan ve emin olun lezzetine doyum olmaz yemeklerin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

7 – O Koy Senin Bu Koy Benim Derken Yeni Yerler Keşfedersiniz

tekne turu koylarGelelim tekne turuna çıkmanıza en büyük etkisi olan yepyeni yerler keşfetme arzusuna. Seyahatinizin süresi ne kadar olursa olsun tüm bu süreç boyunca her gün bir başka koy keşfedecek ve her gün bir başka heyecanla karşıladığınız bu yeni günün hiç bitmesini istemeyeceksiniz. Ege ve Akdeniz koylarının karşı konulmaz berraklığı ve doğallığı ise tüm tur boyunca sizi asla yalnız bırakmayacaktır.

Bonus: İzole Bir Tatil Yapabilirsiniz

izole tatilSon günlerin favori tercihlerinden olan izole tatil için tekne turları oldukça ideal. Gün boyu sevdiklerinizle koyları keşfederken, size sunulan imkanların ve huzurun tadını çıkarabileceğiniz turlar sayesinde gözlerden uzak, izole bir tatil geçirebilirsiniz.
1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
/

-

Konaklama yerleri ile bunların günlük, haftalık ve on beş günlük fiyatlarını yazabilirseniz karar vermemize yardımcı olursunuz. Teşekkürler.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)