Bu Hafta Sonu İstanbulda Kaçırılmayacak 6 Şahane Konser, İstanbul

Bu Hafta Sonu İstanbulda Kaçırılmayacak 6 Şahane Konser

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Zeynep Hüvel Keleş

Bu Hafta Sonu İstanbulda Kaçırılmayacak 6 Şahane Konser
Haftanın son iş günü, hem işleri toparlamanın hem de hafta sonu için harika planlar yapmanın günü! Kasım ayının son haftasında İstanbul'da farklı tarzlarda birçok konser gerçekleşecek. Havaların iyiden iyiye soğuduğu son günlerde konser enerjisiyle ısınmaya ne dersiniz?
Hafta sonu tatilinin başlamasına saatler kaldı. İşlerinizi toparlamaya çalıştığınız bu saatlerde sizleri biraz kendinize getirmek için hafta sonu planınıza destek olmak istedik ve sizler için en çok sevdiğimiz 6 konseri aşağıdaki yazıda bir araya getirip işinize yarayacağını düşündüğümüz detaylarla paylaştık. Cuma akşamından, Pazar gününün geç saatlerine kadar eğlenmek için en sevdiğiniz sanatçıyı seçin ve Kasım ayını güzel şarkılarla kapatın.

Flunk, 29 Kasım Cuma @SalonİKSV

10 yıllık müzik kariyerine 5 albüm sığdıran Norveçli elektronik müzik grubu Flunk, unutulmaz bir konser için cuma gecesi İstanbullu hayranları ile Salon İKSV'de buluşacak. İndie pop, folk ve elektronik müziği kendilerine özgü bir biçimde harmanlayan ve Anja Oyen Vister'in eşsiz vokaliyle dinleyenlerine sunan Flunk, albümleri ile olduğu kadar New Order, Radiohead ve Depeche Mode gibi grupların şarkılarına yaptığı coverlarla da biliniyor.
Kapı Açılış: 21:30
Bilet Fiyatları: Ayakta 35 TL, Öğrenci 25 TL
Dinlemeden gitmeyin: Blue Monday, Play, On My Balcony, Karma Police


Ceyl'an Ertem, 29 Kasım Cuma @Bronx Pi

Ceyl'an Ertem, Türkiye'deki kadın şarkıcı ve müzisyenlerin şarkılarını yeniden yorumladığı yeni projesi Cadı Avı ile Cuma gecesi Bronx Pi Sahne'de olacak. Sezen Aksu, Müzeyyen Senar, Yıldız Tilbe, Şebnem Ferah, Yasemin Mori, Umay Umay ve daha pek çok kadın sanatçının şarkılarını sahneden seslendirecek Ertem'in bu projesi aynı zamanda Türk müziğine yön veren kadın sanatçılara bir "saygı duruşu". Her şarkıya keyifle eşlik edeceğiniz bu gecede Ceyl'an Ertem'e Cem Tuncer, Engin Recepoğulları, Emin İnal, Murat Çopur ve Ediz Hafızoğlu eşlik ediyor olacak.
Kapı Açılış: 21:30
Bilet Fiyatları: 28 TL
Dinlemeden gitmeyin: Deli Kızın Türküsü, Düşmedim Daha

Wax Tailor, 30 Kasım Cumartesi @Babylon

Daha önce de İstanbul'u birkaç defa ziyaret eden Wax Tailor, yine eğlencesi garantili bir performans sunmak için Babylon sahnesine çıkmaya hazırlanıyor. Trip-hop ve hip-hop müziğe Fransız bakışıyla sıra dışı ve lezzetli bir yorum katan ve bir Jean Christophe Le Saoût projesi olan Wax Tailor ilk albümü The Forgotten Melodies'i 2005'te yayınladı. Geçen yıl yayınlanan yeni albümü Dusty Rainbow From The Dark ile Wax Tailor takipçilerine yeni vokaller ve sıra dışı bir konsept sunuyor.
Kapı Açılış: 21:30
Bilet Fiyatları: Ayakta 45 TL, Öğrenci 35 TL
Dinlemeden gitmeyin: Once Upon a Past, There Is A Danger, Que Sera, Dragon Chasers

Fatima Spar and Freedom Fries, 30 Kasım Cumartesi @Ghetto

1930'lı yılların swing ritimlerinden Balkan müziğine özgü tınılara uzanan eğlenceli ve bol danslı bir gece geçirmek isteyenler cumartesi akşamı Ghetto'da buluşacak. Fatima Spar'ın eşi benzeri olmayan sesi trompet, akordeon, saksafon ve saz gibi enstrümanlarla birleşecek ve ortaya tadına doyamayacağınız bir müzik çıkacak. Londra, New York, Kahire gibi dünyanın farklı şehirlerinde sahne alan Fatima Spar ve Freedom Fries ile eğlenceli bir müzik yolculuğu sizleri bekliyor. Konserde dansa doyamayanlar ise After Hours Swing Party ile geceye devam edecek.
Kapı Açılış: 22:00
Bilet Fiyatları: Ayakta 35 TL, Öğrenci 25 TL
Dinlemeden gitmeyin: Egyptian Ella, Bosa Noga, Zirzop, Kibirli Ceviz

Can Gox, 30 Kasım Cumartesi @Hayal Kahvesi Beyoğlu

Adını Kaybedenler Klübü filmine yaptığı müziklerle duyuran Can Gox blues yorumları ve kendine ait besteleri ile cumartesi gecesi Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde olacak. 16 yaşından bu yana farklı mekanlarda şarkı söyleyen ve 2000 yılında kurduğu Blues-Mobil swing/jump blues grubu ile kariyerine başlayan şarkıcı geçtiğimiz mart ayında ilk albümü “'Yalnızım Ben”'i yayınladı. Dizi ve filmlere yaptığı müziklerle ve seslendirdiği şarkılarla adını sıkça duyduğumuz Can Gox keyifli bir gece için sahnede sevenleri ile buluşacak.
Kapı Açılış: 21:30
Bilet Fiyatları: 30 TL
Dinlemeden gitmeyin: Haydar Haydar, Wrong Side Of The Road, Melancholy Man, Wake

Ezginin Günlüğü, 30 Kasım Cumartesi @Hayal Kahvesi Arena Park

Kendine özgü müzikleriyle ülkemizin klasikleşmiş gruplarından olan Ezginin Günlüğü sıcak, samimi ve kulaklarınızın pasını sileceğiniz bir konser için cumartesi gecesi Hayal Kahvesi Arena Park'ta olacak. Neredeyse tüm şarkılarına işlemiş hüzün ve huzur ile dinleyenin ruhuna dokunan Ezginin Günlüğü tam da sonbaharın son gününe yakışan bir konser verecek.
Kapı Açılış: 21:30
Bilet Fiyatları: 35 TL
Dinlemeden gitmeyin: Eksik Bir Şey, Kadıköy, Gemi
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)