Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Bu Fiyatlara Avrupa'da Kayak Tatili Yapmak Rüya Değil!

Bu Fiyatlara Avrupa'da Kayak Tatili Yapmak Rüya Değil!

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 14 Kasım 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Bu Fiyatlara Avrupa'da Kayak Tatili Yapmak Rüya Değil!

Hareketli bir tatil geçirmek ve doğanın keyfini kış aylarında da çıkarmak isteyenlerin en gözde aktivitesi elbette kayak. Her zaman seyahatseverlerin nabzını tutan karşılaştırmalı uçak bileti arama motoru Skyscanner, Avrupa'nın en uygun fiyatlı kayak merkezlerini araştırdı. Bu yıl hem eğlenceli hem de uygun fiyatlı kayak tatili yapmak isteyenler soluğu Doğu Avrupa'da alacak.

En ucuz uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan Skyscanner, aynı zamanda en uygun fiyatlı tatil seçeneklerini de araştırıyor ve seyahatseverlerle paylaşıyor.

Kayak denince akla ilk gelen yer Alp Dağları olsa da aynı deneyimi daha hesaplı sunduğu için kayak tutkunları arasında Doğu Avrupa gittikçe daha popüler hale geliyor.

Kışın Parlayan Yıldızlar: Bulgaristan ve Sırbistan

Türkler tarafından da tercih edilmeye başlanan Borovetz, Bulgaristan'ın ilk ve en eski kayak merkezi. Başlangıç ve orta seviyedeki kayakçılar için ideal pistleri olan Borovetz'de, kayak sonrasında gidilebilecek pek çok eğlence yeri de bulunuyor. Borovetz'de bir haftalık tatil fiyatları, iki kişi için 640 Euro'dan başlıyor.

Doğu Avrupa'nın en yeni ve modern kayak merkezi ise Sırbistan'daki Kopaonik. 521 metrelik dikey düşüşü Alp Dağları standartlarına göre daha mütevazı olsa da, kaliteli pistleri ve rahat otelleriyle Sırbistan'ın önde gelen isimlerinin de tercih ettiği Kopaonik'te, iki kişi yaklaşık 700 Euro'ya bir hafta boyunca kaliteli bir tatil yapmak mümkün.

Doğu Avrupa Kayak

İlle de Alpler Olsun

Alp Dağları'ndan vazgeçmeyenler için en uygun fiyatlı kayak merkezi Slovenya'da bulunuyor. Ljubljana-Brnik Uluslararası Havaalanı'na 8 km uzaklıkta bulunan Krvavec, Avrupa'da uluslararası bir havaalanına en yakın konumdaki kayak merkezi olma özelliği taşıyor. 7 km profesyonel, 15 km orta seviye ve 7 km başlangıç seviyesi kayak pistleriyle Krvavec'te bir haftalık kayak tatili, iki kişi için 750 Euro'dan başlıyor.

Kış Rusya'da Yaşanır

Kış ve kar denince akla ilk gelen ülkelerden olan Rusya, kayak için de en ideal ülkelerden. Rusya Türkler'e vize uygulamadığı için de uygun fiyatıyla öne çıkan ve henüz keşfedilmemesinden dolayı sakin bir tatil geçirebileceğiniz Sochi, Amerika ve Kanada'yı aratmayan kar kalınlığı, olimpik pistleri ve modern tesisleriyle her seviyeden kayak tutkununa muhteşem bir kayak deneyimi vadediyor. Sochi'de iki kişi için bir haftalık tatil fiyatı ise yaklaşık 980 Euro.