Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Bozcaada'nın Leziz Festivali Başlıyor

Bozcaada'nın Leziz Festivali Başlıyor

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 04 Haziran 2011
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Bozcaada'nın Leziz Festivali Başlıyor

Doğal güzellikleri ile Ege'nin en güzel adalarından biri olan Bozcaada, yazın gelmesi ile birlikte birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Şaraplarının kalitesi, bağbozumu festivali, şarap tadım günleri derken Bozcaada'nın artık bir yeni etkinliği daha var, Bozcaada Yerel Tatlar Festivali. 2011 yılında ikinci kez düzenlenecek olan festival, 4 Haziran Cumartesi günü başlıyor.

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği tarafından düzenlenen etkinlik, Bozcaada'nın lezzetli yemek kültürünü ön plana çıkartmayı hedefliyor. Ege mutfağının en güzel tezgâhlarından birine sahip olan Bozcaada'nın hanımları maharetlerini sofralarda da konuşturuyorlar. 4 Haziran günü saat 14.00'da Bozcada Kalesi'nde kurulacak tezgâhlarda adaya özgü yemekleri tatma şansı doğuyor.

Bozcaada Kalesi'nde kurulan stantlarda adanın ünlü yemekleri olan yaprak sarması ve deniz ürünlerinden ahtapot üzerine konuşmalar yapılacak, hikâyeler anlatılacak, yemeklerin nasıl ortaya çıktığından bahsedilecek. Midenizin şenlenmesinin yanında Ege'nin yemek kültürüne dair harika bilgiler de edineceksiniz. Cumartesi akşamı, kalede düzenlenen sürpriz bir konser ile son bulacak.

Öykü Evi

Pazar günü de devam eden etkinlik, katılımcıların adadan uğurlanması ile son bulacak. Uğurlama esnasında deniz kestanesi ziyafeti verilecek. Deniz kestanesinin kabuğunun açılarak iç kısmının yendiğini ve leziz bir tadı olduğunu belirtelim. Eğer bu tadı bilmiyorsanız ve Bozcaada'yı görmediyseniz bu hafta sonu adaya gitmek için bu fırsatı kaçırmayın...

Geyikli'den kalkan deniz otobüsleri ile adaya ulaşabilirsiniz. Bozcaada Feribot Saatleri 9.00'da başlıyor ve akşam 21.00'a kadar devam ediyor. Bozcaada'ya olan mesafenizi görmek için Bozcaada Yol Tarifi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.