Bozcaada Yarı Maratonu

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Bengi Alkaya

Bozcaada Yarı Maratonu
Ülkemizin popüler tatil beldelerinden Çanakkale-Bozcaada'da her yıl baharda düzenlenen Bozcaada Yarı Maratonu, 3 gün boyunca profesyonel ve amatör koşucuları ağırlıyor. Genellikle mayıs ayının ikinci haftasında düzenlenen maratonda farklı uzunlukta parkurlara ek olarak çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Yarı maraton 10 K ve 21 K gibi iki farklı parkurlardan meydana geliyor.

Bozcaada Yarı Maratonu'nda parkurların başlangıç noktası ve etkinliklerin düzenlendiği yer olarak Bozcaada Cumhuriyet Meydanı seçilmiş. Meydan 10 K ve 21 K koşularının bitiş noktası da yine Cumhuriyet Meydanı oluyor. Maratonda koşucular Bozcaada'nın muhteşem doğasına daha yakından şahit olma şansı elde ediyor.

Bozcaada Yarı Maratonu'nun sonunda katılımcılar arasında dereceye giren ve birinci olan yarışmacılara ödüllerini takdim etmek adına bir ödül töreni düzenleniyor. Maraton aynı zamanda her yıl değişkenlik göstermekle birlikte çeşitli sosyal sorumluluk projelerine de imza atıyor. Çevre kirliliği, sokak hayvanları gibi konulara dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikler maratonun ilgi çekici yanlarından biri.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)