"Yarın İçin Bugün Koş!" 2022 Bozcaada Yarı Maratonu, Türkiye

"Yarın İçin Bugün Koş!" 2022 Bozcaada Yarı Maratonu

Yorum Yok

Rota Önerileri Seyhan Ahen


Adidas'ın ana sponsorluğunda Bozcaada'da bu yaz gerçekleşecek olan Bozcaada Yarı Maratonu, Türkiye'den ve Dünyanın birçok yerinden katılacak spor severlerleri Bozcaada'da buluşturacak. Her sene yapılan Bozcaada Yarı Maratonu, Dünyaca yaşadığımız pandemi nedeniyle 2 yıl aradan sonra spor severleri tekrar bu yaz Bozcaada'da buluşturacak.

2022 Bozcaada Yarı Maratonu Ne Zaman?

Her sene yapılan Bozcaada Yarı Maratonu bu yıl 3 - 4 - 5 Haziran 2022 tarihlerinde Bozcaada'da gerçekleşecek. 3 gün boyunca ise koşu etkinliği dışında sosyal etkinlikler, workshoplar ve çeşitli eğlenceler düzenlenecek olan Yarı Maraton programı adeta festival havasında gerçekleşecek.

2022 Bozcaada Yarı Maratonu Etkinlikleri

4 Haziran günü Yarı Maraton ve 10k koşusu farklı kategorilerde yarışacak koşucular için gerçekleşecek. Koşunun yanı sıra 3 - 4 - 5 Haziran tarihlerinde doğa yürüyüşleri, sabah yogaları, ''Hoşgeldin'' partisi, ''Koşu sonrası'' partisi ve çeşitli sanatçıların yer alacağı akşam konserleri ile dolu dolu bir program sporcuları Bozcaada'da bekliyor.

Adabahçe Pansiyon

  Pansiyon
 • Bozcaada Merkez /
 • Bozcaada /
 • Çanakkale
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

2022 Bozcaada Yarı Maratonu Katılım Detayları

Profesyonel ve amatör sporcuların katılım gösterebileceği Bozcaada Yarı Maratonu, 4 Haziran 2022 Cumartesi günü Yarı Maraton ve 10k koşusu ile iki ana kategoride gerçekleşecek. Bu iki ana kategori dışında yan kategoriler ve sürpriz etkinliklerle Bozcaada'da festival havası yaşatacak olan Yarı Maraton için güzergahlar aşağıdaki şekilde olacak:

21K Parkuru - Yarı Maraton: Bozcaada Cumhuriyet Meydanı'nda başlayarak, Tekirbahçe yönüne doğru ilerleyecek olan parkur, sahil yolundan devam edecek ve Bozcaada Cumhuriyet Meydanı'nda sona erecek.

10K Parkuru: Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayarak Tekirbahçe yönüne ilerleyecek, Akvaryum Koyu'na varmadan tekrar geri dönülerek Cumhuriyet Meydanı'nda sona erecek.

Bozcaada Yarı Maratonu için yaş grupları ise aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

 • Kadınlar Kategorisi:35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65+
 • Erkekler Kategorisi:35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75+
 • Güleda Bağevi

   Bağevi
  • Bozcaada Merkez /
  • Bozcaada /
  • Çanakkale
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  2022 Adidas Bozcaada Yarı Maratonu Kayıt Ücreti

  Yarı Maraton için katılım ücretleri erken kayıt döneminde 195 TL, 14 Mayıs itibariyle ise 250 TL olacaktır. Hem şehir stresinden uzaklaşmak hem de doğa içerisinde spor faaliyetini yapmak isteyen herkese açık olan Bozcaada Yarı Maratonu, Türkiye ve Dünyanın her yerinden gelecek olan katılımcılar ve ziyaretçiler sayesinde oldukça renkli ve eğlenceli geçeceğe benziyor. Yarı Maraton hakkında daha detaylı bilgi için web sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

  Bozcaada Gezilecek Yerler

  Yarı Maraton'a gelmişken Bozcaada'da en az bir gece kalmalı ve Bozcaada'nın güzelliklerini keşfetmelisiniz. Turkuaz mavisi suları, tertemiz En İyi Bozcaada Plajları yanı sıra, Bozcaada Gezilecek Yerler konusunda merak ettiklerinizi Keşif Rehberi'mizden okuyabilir, Bozcaada'nın en güzel kahvecilerinden birine uğrayıp, mis gibi Bozcaada'nın damlasakızlı kahvesinden içmenizi öneririz.

  Karina Vineyard House +15 Adult Only

   Otel
  • Cumhuriyet Mah /
  • Bozcaada /
  • Çanakkale
  0286 226 04 65

  Tesis Fiyatı

  07 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

  850 TL

  En Uygun Fiyata Git

  Bozcaada'ya Nasıl Gidilir?

  Bozcaada Çanakkale'ye bağlı olan bir ada konumundadır. Geyikli ilçesinden kalkan feribotlarla ulaşılan Bozcaada için öncelikle Çanakkale'ye ulaştıktan sonra Ezine üzerinden Geyikli iskelesine varmanız gerekmektedir. Adaya ulaşmak için Bozcaada-Geyikli feribot seferlerini kullanmanız ve eğer araç ile geliyorsanız feribot için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

  Bozcaada'da Nerede Kalınır?

  Bozcaada tatlı sokakları, rengarenk evleri, huzur dolu koyları, masmavi plajlarıyla özellikle yaz mevsiminde oldukça tercih edilen tatil beldelerinden birisidir. Bozcaada Yarı MAratonu program detaylarını bu yazımızda okuduktan sonra Bozcaada Otelleri'ni Neredekal.com üzerinden inceleyebilir, Yarı maraton öncesinde rezervasyonunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Yarı Maraton'a gösterilen rağbet nedeniyle Bozcaada Otelleri ve Bozcaada Pansiyonları oldukça kalabalık olacaktır, geç kalmadan yerinizi ayırtmanızı öneririz.

  Popüler Blog Başlıkları

  Son İncelenenler
  E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)