Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Boğaz'da Balık Keyfi Denildiğinde Akla Gelen İlk İsim: Kuruçeşme Balık

Boğaz'da Balık Keyfi Denildiğinde Akla Gelen İlk İsim: Kuruçeşme Balık

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 25 Mayıs 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Boğaz'da Balık Keyfi Denildiğinde Akla Gelen İlk İsim: Kuruçeşme Balık

Kuruçeşme Parkı'nın Boğaz'a nazır en güzel yerinde, haftanın her gecesi yerli ve hatırı sayılır yabancı müdavimleriyle, ustaların elinden çıkma eşsiz bir lezzet ziyafeti sunan Kuruçeşme Balık, sizi Boğaz'ın derin mavisine davet ediyor.

Boğaz'ın ortasında üç kat yükselen Kuruçeşme Balık; iki kışlık kat ve bir teras kat olmak üzere hizmet veriyor.

İç mekanda 140 kişilik kapasiteye sahip mekan, teras katında ise 100 kişilik misafir kapasitesiyle bu ay sizi baharı karşılamak için ortak bir sofraya bekliyor. Bu ay ve her mevsim!

Etrafında tarihe karışan onlarca mekânla özdeşleşen objeleri bünyesinde toplamış küçük bir müze mekândır Kuruçeşme Balık...

Kurulduğu günden bugüne Kuruçeşme çevresindeki tarihi dokuyu bozmadan fakat ondan da güç alarak günümüz dekorasyon modası ve trendlerini de bünyesine katan Kuruçeşme Balık, Boğaz'ın balıkçılarından oluşan amatör ruhlu profesyonel bir ekibe sahip.

İşletmeci Tahir Şit ve Kardeşi Musa Şit tarafından 30 yıllık bir tecrübenin izlerini taşıyan Kuruçeşme Balık, soğuk - sıcak meze çeşitlerinden, salata, balık çeşitlerine ve tatlı çeşitlerine kadar deniz mahsullerinin ve balık sofrası adabının en güzel örneklerini sunuyor.

İstanbul'da Boğaziçi'nin orta yerinde inci bir gerdanlığın ucundaki son lezzet madalyonunu andıran Kuruçeşme Balık Restoran, Boğaz'a ve damak tadına düşkün misafirlerini bekliyor.

Kuruçeşme Balık