Bodrum'da Yüzme Alanları Yeniden Belirleniyor, Haber - Duyuru

Bodrum'da Yüzme Alanları Yeniden Belirleniyor

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Bodrum'da Yüzme Alanları Yeniden Belirleniyor

Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Bodrum'da yüzme alanları yapılacak düzenlemelerle yeniden belirlenecek.

Bodrum Liman Başkanlığı, denizde istenmeyen kazaların önüne geçebilmek için yüzme alanlarını kanun ve yönetmeliklerine uygun şekilde yeniden belirlemek için çalışma başlattı. Bu çalışma sonucunda tatilcilerin daha rahat ve geniş alanlarda denize girebileceği belirtildi.

Bodrum Cankurtaran ve Su Sporları Derneği Başkanı Arif Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum'daki tüm yüzme alanlarının sezon başına kadar yeniden düzenleneceğini söyledi.

Yüzme alanlarındaki kuralların belirlendiğini ifade eden Yılmaz, "İkaz tabelaları ve yüzme alanları yeniden yapılıyor. Bundan sonra bölgemizde eksik bir şey kalmayacak. Su sporu alanları zaten belirlenmişti, yüzme alanlarının da buna katılmasıyla halkın doğru bilgilendirildiği, insanların denizde nasıl hareket etmesi gerektiğinin ikaz edildiği, kimsenin hakkında girmeden düzenli şekilde denizden faydalanacağı sistem oluşturmak istiyoruz" dedi.

Gümbet Plajı'nda otel işletmeciliği yapan Derya Akbaş ise plajda daha önce liman başkanlığının belirlediği alanlarda denize girildiğini anlatarak, şöyle konuştu:

"Daha önce kıyıdan 200 metre yüzme mesafesi diye bir uygulama vardı. Talep üzerine turistlerin daha rahat yüzebilmesi için Bodrum'daki resmi kurumların yeni bir çalışma yapacağını duyduk. Bundan memnunuz. Gelen misafirlerin daha sağlıklı ve emniyetli şekilde yüzmeleri için bu çalışmaların yapılması güzel. İlk uygulamanın Bodrum'da yapılıyor olması sevindirici."

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)