Bir Tatlı Huzur Almak İsteyenlerin Adresi 'Göcek', Rota Önerileri

Bir Tatlı Huzur Almak İsteyenlerin Adresi 'Göcek'

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Bir Tatlı Huzur Almak İsteyenlerin Adresi 'Göcek'

Akdeniz'in en batı kıyısında yer alan Göcek, kentin arbedesinden kaçmak isteyenlerin sığınacağı bir liman.

Akdeniz'in en batı kıyısında yer alan Göcek, Fethiye ve Dalyan arasındaki eski bir koy olan Kalimche üzerine kurulu. Kapı Dağları'nın kuytusuna gizlenmiş şirin mi şirin bir koy, bir dinlence yeri. Göcek, kentten, kentin hızından, arbedesinden bir süreliğine de olsa kaçmak isteyenlerin sığınacağı bir liman.

Türkiye'nin en lüks marinalarına sahip olan Göcek, kentten, kentin hızından, arbedesinden bir süreliğine de olsa kaçmak isteyenlerin sığınacağı bir liman. Türkiye'nin en lüks marinalarına sahip olan Göcek'in içinden denize girilmiyor.

Trafiğe kapalı olan Göcek ve çevresindeki antik kalıntıları gezebilir, tekne turlarıyla çevre koylarda denize girebilirsiniz. Tekne turu düzenleyenlerin “'on iki adalar”' adı verdikleri adaların sayısı gerçekte daha fazla. İrili ufaklı yan yana altı adacıktan oluşan Yassıca Adası, geniş kumsallarıyla turistlerin ilgisini çekiyor.

Mavi yolculuk teknelerinin ve yatçıların gözdesi Göcek, Türkiye'nin en iyi marinalarına sahip. Dünyaca ünlü birçok ismin teknesi bu marinalarda konaklıyor. Göcek merkezinde dört ayrı uluslararası marina bulunuyor. Bu marinaların üçü Göcek merkezinde yer alırken, biri Büngüş adı verilen koyda yer alıyor.

Haberin tamamı için: Atlas / Mayıs

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)