Bir Kadınla Seyahate Çıkmanın 9 Avantajı, Türkiye

Bir Kadınla Seyahate Çıkmanın 9 Avantajı

11 Yorum

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Bir Kadınla Seyahate Çıkmanın 9 Avantajı
Kimileri yalnız seyahat etmekten ayrı bir keyif alıyor olabilir. Onlara söyleyecek tek bir lafımız bile yok. Ancak bizsiz bir tatilin sıkıcı olabileceği düşüncesindeyiz. Önümüzdeki Kadınlar Günü'nün bununla hiçbir ilgisi yok. :) Tamam, biraz var ama seyahatiniz sırasında hoşunuza giden şeyleri yanınızdaki kadınla paylaşmanın yaşattığı o tatlı hissi kim inkar edebilir. Hazır 8 Mart yaklaşırken, kadınlarımızın ne kadar değerli olduğunu kendimizce bir kez daha gözler önüne serelim dedik. Unutmayalım ki, kadınların olmadığı bir dünyada yaşamayı hiç mi hiç istemezdiniz. İşte bir kadınla seyahate çıkmanın 9 avantajı.

1 - Asla Mağduriyet Yaşamazsınız

bir kadinla tatile cikmanin avantajlariBiz kadınlar olabilecek sorunlara karşı her zaman önlemimizi almış oluruz. Misal, çoğumuz rezervasyonsuz şuradan şuraya gitmeyiz. Bizim mağdur olmak gibi bir durumumuz hiçbir zaman olamaz. Kaybolma gibi bir durum da söz konusu değildir çünkü yanımızda ya bir harita, ya bir navigasyon cihazı mutlaka bulunur. Hiç olmazsa önceden araştırılmıştır bunlar. Acil durum çantasını hesaba katmıyoruz bile. :) Başınıza gelebilecek her türlü senaryo önceden tasarlanmış ve çözümü bulunmuştur, emin olabilirsiniz.

2 - Her Zaman Arkanızı Toplayacak Biri Vardır

bir kadinla tatile cikmanin avantajlariValiniz her zaman düzenlidir, valizinizden çıkan eşyaların yerleri bellidir. Havlunuz, terlikleriniz, şortunuz olabildiğince temiz kalır. O hiç bulamadığınız şnorkeliniz şıp diye kucağınıza düşüverir. İşte bunlar hep kadının tertibinden.

3 - Aç Kalmayacağınızı Bilirsiniz

bir kadinla tatile cikmanin avantajlariHer şey dahil bir otele gitmediyseniz, ne zaman ne yiyeceğiniz asla belli değildir. Ancak şu bir gerçek ki, asla aç kalmayacaksınızdır. Çünkü bir kadın yoktan var etmek konusunda mastır yapmıştır. Ona bir yumurta verin, dünyayı yerinden oynatsın.

4 - Ne Yapacağınız Günü Gününe Bellidir

bir kadinla tatile cikmanin avantajlariÖzgürlüğüne düşkün bireyler için bu durum sıkıcı gibi gelebilir kulağa. Ancak şöyle bir düşündüğünüzde, dolu dolu bir tatil için kadının yaratıcı gücüne ihtiyacınız var beyler. Tatilde aylak aylak gezmektense, gittiğiniz yerleri keşfetmek için yanınızdaki kadının yaptığı gezi programına uymanızda fayda var. Çünkü o nerelerin görülmesi gerektiğini, nerede ne yeneceğini 1 ay öncesinden araştırmış ve bir kağıda dökmüştür.

5 - Tatil Boyunca Kırışık Kıyafetlerle Dolaşmak Zorunda Kalmazsınız

bir kadinla tatile cikmanin avantajlariÇünkü seyahate çıktığınız kadın o kıyafetleri öyle bir yerleştirmiştir ki valize, çıktığında jilet gibi bulursunuz. Hadi bir aksilik oldu ve kırıştı diyelim, o onları öyle bir özenle dizer ki dolaba, ütü sürmeye gerek olmadığını bile iddia edebilir. Ertesi gün görürsünüz ki, gerçekten de iddia ettiğinin fazlasını vaat ediyor. En kötü ihtimalle yanında zaten küçük bir seyahat ütüsü vardır.

6 - En Kararsız Kaldığınız Hallerde İmdadınıza Yetişir

bir kadinla tatile cikmanin avantajlariKime ne hediye alacaksınız, akşam balık yemeye giderken neyle neyi kombin edeceksiniz, hangi balığı seçeceksiniz, vs. gibi tüm kararsız kaldığınız konularda danışacağınız yegane kişiliktir o. Yeri gelir, annenizi sizden daha iyi bilir, ona en iyi hediyeyi seçmenizde size yol gösterir. Sizi sizden daha iyi tanır, bir kadın gözüyle süzer sizi ve mavi gömleğinizin size fazlasıyla yakıştığını söyler. Geçen gün yediğiniz balığın midenize dokunduğunu hatırlar birden, sırf tatiliniz zehir olmasın diye ne yiyeceğinize o karar verir. Onun seçimlerine gözü kapalı güvenebilirsiniz.

7 - Çocuğunuz Varsa Gözünüz Hiçbir Zaman Arkada Kalmaz

bir kadinla tatile cikmanin avantajlariSiz denizin, kumun, güneşin tadını gözünüz kapalı çıkarabilirsiniz. Çünkü o tüm gün boyunca kontrolü elinde tutacaktır zaten. Gözü hep çocuğunda olacağından size pek iş kalmayacak. Oldu da bir ara içi geçti diyelim, onca çocuğun bağrışları arasından kendi çocuğununkini bir çırpıda duyar ve on kaplan gücüyle fırlar yerinden. Gözünüz hiçbir zaman arkada kalmaz.

8 - Gördüğünüzü, Duyduğunuzu Paylaşacağınız Kişidir O

bir kadinla tatile cikmanin avantajlariYazımızın başında bunun ne kadar tatlı bir his olduğundan bahsetmiştik. Evet, bazı anlar paylaştıkça değerlenir. Hele ki tatilde paylaşmaya değer o kadar çok an olur ki, bunu bir kadından başkasıyla paylaşmak keyif vermeyebilir. Tek başınıza ya da erkek erkeğe tatile çıktığınızda bir şeylerin neden tat vermediğini buna bağlayabilirsiniz.

9 - Yanınızda Güzel Bir Kadınla Dolaşmanın Gururunu Yaşarsınız

bir kadinla tatile cikmanin avantajlariGüzel ve özel bir kadınla Alaçatı sokaklarını arşınlarken hissettiğiniz duygudan bahsediyoruz. Her ne kadar çoğu erkek, kadının dikkat çekici giyinmesinden ya da saatler süren hazırlığından şikayet etse de, o an içinizi kaplayan gurur tüm bunları silip süpürüyor aslında.

Bonus: Denizde Kime Boy Vereceksiniz?

bir kadinla tatile cikmanin avantajlariİşte tam olarak bundan bahsediyoruz. ‘Ayşe bak boy veriyorum' diye bağıramadığın sürece, istersen Maldivler'de yüz, aynı tadı verir mi hiç? Bir gün değil, her gün kadınlarımızın kıymetini bilelim.
11 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
11
/

-

Bir kadınla tatile giderken yanımıza aldığımız 7856466 tane valiz bence kas gücümüzü geliştirmek adına oldukça büyük avantaj. Şaka elbet. Unuttuğunuz madde tatil süresince bir kadını mutlu etmenin verdiği his. :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
11
/

-

1 - Asla Mağduriyet Yaşamazsınız ( Zaten bunlardan kurtulmak istiyoruz)
2 - Her Zaman Arkanızı Toplayacak Biri Vardır (Zaten ihtiyacımız yok ki)
3 - Aç Kalmayacağınızı Bilirsiniz (Tatilde aç kalmak mı? Erkekler mi?)
4 - Ne Yapacağınız Günü Gününe Bellidir (Zaten bundan nefret ediyoruz ya)
5 - Tatil Boyunca Kırışık Kıyafetlerle Dolaşmak Zorunda Kalmazsınız (Kırışık gezmeyi özlüyor olamaz mıyız?)
6 - En Kararsız Kaldığınız Hallerde İmdadınıza Yetişir (Kesinlikle yanlış yön gösterecektir)
7 - Çocuğunuz Varsa Gözünüz Hiçbir Zaman Arkada Kalmaz (Yalnız gittiğimiz tatilde çocuğun işi ne ?)
8 - Gördüğünüzü, Duyduğunuzu Paylaşacağınız Kişidir O (Sonra da kafayı ütüler )
9 - Yanınızda Güzel Bir Kadınla Dolaşmanın Gururunu Yaşarsınız (Ayrımcılık yapıyorsunuz, ya güzel bir bayan değilse ne olacak, ezik ezik mi dolaşacağız?)
Bonus: Denizde Kime Boy Vereceksiniz? (Herhalde dalga geçiyorsunuz?)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
11
/

-

Son dönemde gelen maillerinizi büyük bir keyif ve merakla okuyorum ancak bu yazı biraz hayal kırıklığı... Domestik rolleri ve erkeğin arkasını toplama görevini yazmanız üzücü çünkü bu roller aslında bizim toplumda değiştirmeye çalıştığımız algılar olmalı... Madde 9 ise kadını güzellik nesnesine dönüştürüyor. Üzgünüm, bu sefer olmamış...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
11
/

-

Avantaj mı? Ya kardeşim bir hafta sonu arkadaşlarımla sörfe kaçabilsem benden mutlusu yok, avantajmış. Yolda yaptığı dırdır mı, oteli beğenme mi, sana çocuğu gibi saat vermesi mi... Ben bu avantajı hakaret kabul ediyorum. Bir kadınla seyahatten kaçmak avantajlıdır. :))

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
11
/

-

Dileyen kısa süreli de olsa yalnız başına tatil yapabilir veya yapmalı, ancak ben yazılanların tümüne katılıyorum. Mutlu kadın zaten güzeldir, tartışamayız bile. Kendi adıma konuşuyorum, eşim yanımdayken yaptığım her şeyden daha mutlu oluyor ve arkamda bana destek olan bir kadının varlığından dolayı rahat ediyorum. Bir Adana atasözü var, ben çok sık kullanırım 'avrat yok, akıl yok ' diye. İyi bir eşe, akıllı bir kadına sahip olmak dünyadaki bütün zenginliklerin ta kendisidir.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
11
/

-

Çok cinsiyetçi olmuş. Hiç beğenmedim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
11
/

-

Zaten fazlasıyla rahat olan erkekleri her işi kadının üstüne yıkma konusunda bilinçlendirdiğiniz için tebrikler...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
11
/

-

Annenizle tatile çıkmanın faydaları diye başlık değiştirilsin bence.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
11
/

-

Bu yazıyı yazan kadın mı, erkek mi? Amacı ne? Olumlu mu, olumsuz mu? Ben şahsen çözemedim. İnsan karısıyla birlikte gezmek için çıkar, arkasını toplayıp yardım etsin diye değil. Bu yazınızı iyi niyetli de olsa beğenmediğimi söylemek isterim. Eğitici, tanıtıcı yazılarınızı okuyorum ve beğeniyorum; ama bu yazı maalesef bana cinsiyetçi geldi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
11
/

-

Gerçekten şaşkınım. Neden böyle bir yazı yazma gereği duydun? Ne güzel yazılar yazıyordun. : (

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
11
/

-

Kimbilir belki de kadınları evde bırakıp gitmeyin, onları da gezdirin mesajı vermek istiyordur. :-))

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)