Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Beyoğlu'nda Lezzetin Keyif Dolu Yeni Adresi: Sekizİstanbul

Beyoğlu'nda Lezzetin Keyif Dolu Yeni Adresi: Sekizİstanbul

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 28 Eylül 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Beyoğlu'nda Lezzetin Keyif Dolu Yeni Adresi: Sekizİstanbul

İşletmesini Şermin Kınay ve Şef Maksut Aşkar'ın üstlendiği Sekizİstanbul, Alaçatı Salça'nın sahibi DJ Cenk ve renove edilmiş otelin girişindeki harika atmosferiyle, Beyoğlu sokaklarının karmaşasına açık seçik bir fark getireceğe benziyor.

Sekizİstanbul, Beyoğlu'na hem lezzet hem mekan hem de müzik açısından iddialı bir "yeniden giriş" yaptı denebilir. İşletmesini Şermin Kınay ve Şef Maksut Aşkar'ın üstlendiği Sekizİstanbul, Alaçatı Salça'nın sahibi DJ Cenk ve renove edilmiş otelin girişindeki harika atmosferiyle, Beyoğlu sokaklarının karmaşasına açık bir fark getirme iddiasında.

Sekizİstanbul iki konudan taviz vermemeye niyetli: İlki ve en önemlisi; doğal, kaliteli, iyi seçilmiş sağlıklı malzemeler kullanılarak unutulmaz reçetelere imza atmak ve "Bir dakika burada bir tatlar oluyor!" dedirtmek. İkincisi ise bunu olabilecek en ulaşılabilir fiyatlarla yapmak, Beyoğlu'nun kendine has dokusunun içinde yer alabilmek, uzak kalmamak. Yani diyor ki aslında Sekizİstanbulllular; "Yeni gurmelere şans vermek, ulaşılabilir olmak gerek."

Sekizİstanbul

Sekizİstanbul'un şefi ve işletmecilerinden olan Maksut Aşkar'ın özgeçmişi zaten belli; demek ki bu konudaki iddianın altı boş değil. Maksut Aşkar yepyeni bir menü anlayışı ve felsefesi oluşturmuş Sekizİstanbul için. Ayrıntısı için bir ara restorana uğramanızı öneriyoruz.

Gelelim müzik olayına. Mekan, müziğiyle değil; tatlarıyla önde olmak niyetinde ama bunu da iyi müzik olmadan başaramayacağını biliyor. Alaçatı Salça'nın sahibi DJ Cenk'in meseleye dahil olması da, haftanın belli günleri bir kulak-damak ziyafetinin garanti olduğunun habercisi.

Benzer Yazılar

48 Saat 1 Rota Abant

48 Saat 1 Rota Abant

Diley Kuru 
16.10.2014
Türkiye'nin En İyi Kamp Yerleri

Türkiye'nin En İyi Kamp Yerleri

Habibe Tokgöz 
05.09.2013
Kars Gastronomi Rehberi

Kars Gastronomi Rehberi

Seyhan Ahen 
13.11.2022