Bayram Tatilinizi Maşukiye'de Geçirebilirsiniz, Rota Önerileri

Bayram Tatilinizi Maşukiye'de Geçirebilirsiniz

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Bayram Tatilinizi Maşukiye'de Geçirebilirsiniz

Bayram tatiliniz için en uygun ve yakın alternatiflerden olan Maşukiye, mağaraları ve doyumsuz lezzetteki alabalıkları ile ünlü.

Bayram tatiliniz için en uygun ve yakın alternatiflerden biri de, Marmara’nın en güzel noktalarından birinde, Kocaeli Kartepe’nin eteğinde bulunan, cennet yeşiliyle ve alabalığıyla ünlü Maşukiye… Kulaktan kulağa yayılarak her geçen gün popülerliğini artıran belde, yazları ısınan doğayla birlikte tüm renkleri yaşamanızı sağlıyor.

Maşukiye’nin kuruluşu, 1860’lı yıllarda Rus ihtilaline karşı Osmanlı sarayıyla ilişkiler kurmak amacıyla Maşukiye’ye Çerkez-Abaza asıllı bir grubun gelmesiyle olmuş. Çerkezlerin arasında gelen Murat Bey, 1862-1863 tarihinde Maşukiye’nin kurucusu olarak biliniyor.

Bölgede trekkinng ve doğa yürüyüşleri yapabilir, huzurlu bir tatilin tadına varabilirsiniz. Doğaylya iç içe yürüyüşlerden hoşlanıyorsanız en doğal parkurlar Maşukiye’de sizi bekliyor. Buraya kadar gelmişken, bölgede bulunan alabalık restoranlarında kendinize ziyafet çekmeli ve kendinize güveç kabı almalısınız.

Maşukiye mağaraları ve doyumsuz lezzetteki alabalıkları ile ünlü. Yöre; temiz havası, yeşilin yirmiden fazla tonunu görebileceğiniz yürüme parkurları, şelale, çağlayan ve pınarları ile bir cennet bahçesi görünümünde.

Haberin tamamı için: Hafta Sonu / 15-21 Ağustos

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)