Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
Bayram Tatilinizi Maşukiye'de Geçirebilirsiniz

Bayram Tatilinizi Maşukiye'de Geçirebilirsiniz

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 16 Ağustos 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Bayram Tatilinizi Maşukiye'de Geçirebilirsiniz

Bayram tatiliniz için en uygun ve yakın alternatiflerden olan Maşukiye, mağaraları ve doyumsuz lezzetteki alabalıkları ile ünlü.

Bayram tatiliniz için en uygun ve yakın alternatiflerden biri de, Marmara’nın en güzel noktalarından birinde, Kocaeli Kartepe’nin eteğinde bulunan, cennet yeşiliyle ve alabalığıyla ünlü Maşukiye… Kulaktan kulağa yayılarak her geçen gün popülerliğini artıran belde, yazları ısınan doğayla birlikte tüm renkleri yaşamanızı sağlıyor.

Maşukiye’nin kuruluşu, 1860’lı yıllarda Rus ihtilaline karşı Osmanlı sarayıyla ilişkiler kurmak amacıyla Maşukiye’ye Çerkez-Abaza asıllı bir grubun gelmesiyle olmuş. Çerkezlerin arasında gelen Murat Bey, 1862-1863 tarihinde Maşukiye’nin kurucusu olarak biliniyor.

Bölgede trekkinng ve doğa yürüyüşleri yapabilir, huzurlu bir tatilin tadına varabilirsiniz. Doğaylya iç içe yürüyüşlerden hoşlanıyorsanız en doğal parkurlar Maşukiye’de sizi bekliyor. Buraya kadar gelmişken, bölgede bulunan alabalık restoranlarında kendinize ziyafet çekmeli ve kendinize güveç kabı almalısınız.

Maşukiye mağaraları ve doyumsuz lezzetteki alabalıkları ile ünlü. Yöre; temiz havası, yeşilin yirmiden fazla tonunu görebileceğiniz yürüme parkurları, şelale, çağlayan ve pınarları ile bir cennet bahçesi görünümünde.

Haberin tamamı için: Hafta Sonu / 15-21 Ağustos