Bayram Tatiline Özel 12 Gizemli Rota

5 Yorum

Rota Önerileri Diley Kuru

Bayram Tatiline Özel 12 Gizemli Rota
Bu Kurban Bayramı tatilinde değişik bir şeyler yapın. Mesela ‘bir daha ne zaman görürüm' diyebileceğiniz yerlere uzanın. Hem tatil yaparak ruhunuzu dinlendirin, hem de ülkemizin saklı kalmış cennetlerini keşfe çıkın. İşte sizler için hazırladığımız bayram tatiline özel 12 gizemli rota.

Yuvacık – Kocaeli

kocaeli yuvacikKocaeli'nde bulunan Yuvacık, İzmit Körfezi'nden Samanlı Dağları eteklerine kadar yayılıyor. Kocaeli'nin arkalarında kalmış, doğal güzellikleriyle büyüleneceğiniz Yuvacık'ta sonbaharın renk geçişleri ise ayrı bir cümbüşe sahne oluyor.

Yığılca – Düzce

duzce yigilca
Düzce'de bulunan Yığılca, adı sanı pek duyulmamış saklı cennetlerden biri. Sakin ve huzurlu bir bayram tatili geçirmek istiyorsanız, Yığılca'da bol bol oksijen ve huzur bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu bayram tercihiniz Yığılca'dan yana olacaksa, fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın ihmal etmeyin.

Uluyayla – Bartın

bartin uluyaylaBartın'da bulunan Uluyayla, sarı ve yeşilin muhteşem uyumunu gözler önüne seriyor. Bu bayram tatilinde kalabalık şehirlerin keşmekeşini ardınızda bırakın ve ruhunuza biraz huzur depolayın.

Azdavay, Pınarbaşı – Kastamonu

kastamonu azdavayKastamonu'nun saklı kalmış güzelliklerinden biri olan Azdavay, Pınarbaşı, Küre Dağları'nın ihtişamlı görüntüsüyle göz dolduruyor. Kanyonları, mağaraları, ormanları, şelaleleri, yerel mimarisi ve geleneksel kültürüyle, bu bayram tatilinde dostlarınıza anlatacağınız pek çok anı biriktirebilirsiniz Azdavay'da.

Nallıhan – Ankara

ankara nallıhanKeşfedilmemişliğin verdiği güzellikle görenleri kendine hayran bırakan Nallıhan, Ankara'nın yegane doğal güzelliklerinden biri. Nallıhan'ın sarı, turuncu, mor ve pembeye dönen renkleri, kendisine ilginç bir özellik katıyor. Oldukça ilginç bir coğrafyaya sahip olan Nallıhan'ın bu özelliği ise toprağında bulunan minerallerden kaynaklanıyor.

Birgi – Ödemiş

aydın birgiÖdemiş Ovası'nın bir yanında yükselen Bozdağ'ın güney yamaçlarında, anıtsal yapıları, birbirinden ilginç ev ve konaklarıyla, bu bayram ziyaret etmenizi önerdiğimiz yegane rotalardan biri de Birgi. Ödemiş'ta bulunan Birgi, tarihi ve kültürel dokusunu koruyabilmeyi başarmış nadir bölgelerden biri aynı zamanda.

Yenişarbademli – Isparta

isparta yenisarbademliIsparta'da bulunan Yenişarbademli, ülkemizin sürpriz coğrafyalarından biri. Bu rotayı tercih edeceklere küçük bir tavsiye; Eğirdir – Aksu üzerinden Yenişarbademli'ye, oradan da Beyşehir Gölü'ne inen güzergahı takip ederek Dedegöl Dağı'nın eşsiz manzarasını mutlaka izlemelisiniz.

Soğanlı – Kayseri

kayseri soganliPeri Bacaları deyince akla hemen Kapadokya geliyor ancak Kayseri'de bulunan Soğanlı'ya da haksızlık edilmiş olunuyor sanki. Kayalıklara oyulmuş evleri, kiliseleri, güvercin evleri ve peri bacalarıyla Soğanlı, bu bayram keşfedebileceğiniz, ülkemizin saklı cennetlerinden biri.

Macahel – Artvin

artvin macahelArtvin'in Borçka ilçesine bağlı altı ayrı köyden oluşuyor Macahel. Ülkemizin dokunulmamış ormanlık alanlarından biri olan Macahel'de sadece göreceğiniz güzelliklerden değil, duyacağınız hikayelerden de fazlasıyla etkileneceksiniz.

Posof - Ardahan

ardahan posofÜlkemizin kuzeydoğu ucunda saklı kalmış bir cennet Posof. Ardahan'da bulunan Posof'a ulaşmak için Ilgar Geçidi'ni aşmak gerekiyor. Bu bayram tatilinde biraz macera, biraz da huzur arıyorsanız, Posof sizin için doğru bir rota.

Kağızman – Kars

kars kağızmanKars'ın eksi 40 derecelere ulaşan soğukları gözünüzü korkutmasın. Çünkü Kağızman, Kars ve Sarıkamış'ın aksine ılıman iklim tipinin hüküm sürdüğü bir yer. Kağızman'da bayram tatilini geçirecekleri ise müthiş bir lezzet cümbüşünün beklediğinin de altını çizmek gerekiyor.

Iassos – Bodrum

bodrum iassosEkim ayında Bodrum'un bambaşka bir güzelliğe büründüğü bilinen bir gerçek. Ancak yağmurdan kaçarken doluya tutulmak misali, Bodrum'un bu bayram tatilinde de kalabalık olacağı aşikar. Fakat Güllük Körfezi'nin en uç noktasında bulunan Iassos, bakir kalmayı başarmış muhteşem bir koy olarak Bodrum'da huzura doyabileceğiniz güzelliklerden biri.
5 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
5
/

-

Azdavay memleketimi burada görmek çok hoşuma gitti, bütün yerler birbirinden güzeller.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Birgi, Ödemiş ilçesinin beldesi olup İzmir iline bağlıdır, Aydın ili ile ilgisi yoktur. Gitmek isteyenler Ödemiş'e geldikten sonra Birgi'ye gidebilecektir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Çok güzel yazı. Kurban bayramınız mübarek olsun.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Keşke o mekanlarda bulunan, her keseye uygun birkaç otel adı da verseniz. Gitmek kolay fakat nerelerde konaklarız, esas bizi düşündüren o.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Fotoğraflara bayıldım, ne güzel manzaraları çekmişsiniz. Kutluyorum. Hemen hepsine gitmek istiyor insan.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)