Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Bavulları Hazırlayın, Festivale Gidiyoruz!

Bavulları Hazırlayın, Festivale Gidiyoruz!

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 26 Temmuz 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Bavulları Hazırlayın, Festivale Gidiyoruz!

Yazın gelmesiyle müzik festivalleri de başlıyor... Hangi festivale gideceğinizi düşünüyorsanız bu haber tam size göre...

Yaz geldi mi müzik festivalleri de başlıyor demektir. Konser mekanlarından stadyumlara, adalardan açık alanlara hatta yarış pistlerine kadar pek çok yer bazen bir, bazen on günlüğüne, müzik şölenlerinin yaşandığı festival ortamına bürünür.

Yolculuk planınıza ya da sevdiğiniz gruba göre, yola çıkmadan önce aşağıya bir göz atın. İşte festivallerden seçmeler…

Reading Festival: Bu yıl çok sağlam bir kadroyla 24-26 Ağustos tarihleri arasında Reading’de yapılacak festivalin belli başlı grupları arasında Foo Fighters, Grimes, Kasabian, Metronomy, The Cure, The Maccabees, Two Door Cinema Club Justice var.

Sziget Festival: Tuna Nehri üzerinde bulunan Obudai Adası’nda 1993’ten beri yapılan festival, Avrupa’nın en eğlenceli festivallerinden biri. 6-13 Ağustos tarihlerinde, LMFAO, Lamb, The Killers, Yonderboi, Two Door Cinema Club, The Horros, The Stone Roses ve efsanevi hip hop grub The Roots var.

Dance Valley: Dans müziğinin Woodstock’u olarak ün salmış olan festival 4 Ağustos’ta gerçekleşecek. Festival bugün 100 bine yakın müzikseveri 13 sahnede ağırlayacak. DJ’ler ve gruplardan bazıları ise Afrojack, Axwell, Roger Sanchez, Marco Bailey.

Frequency Festivali: Frequency festivali Avusturya’nın kuzey doğusunda bulunan, nüfusu 50 binin biraz üzerindeki St. Poelten’de 15 Ağustos’da düzenleniyor. Yaklaşık 20 saat durmadan müzik dinleyebileceğiniz festivalin sanatçıları arasında The Killer, Placebo, The Cure, Korn, Bloc Pary, Bush, Hot Chip, The Hives, Maximo Park, Parov Stelar Band, The Maccabees, Saint Etienne var.

Haberin tamamı için: İstanbul Life / Temmuz