Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
Baltıklar Riga Jurmala Letonya

Baltıklar Riga Jurmala Letonya

Paylaş
Süper Gezginler  
Eklenme: 10 Nisan 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Baltıklar Riga Jurmala Letonya
Jurmala’ya Riga’da bulunduğumuz sırada gitme fırsatımız oldu. Riga-Jurmala arasında minibüsler çalışıyor. Ulaşımı tren ile de çok kolay ve basit bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Burası termal suları ve çamur banyoları ile çok ünlenmiş. Çevrede SPA otelleri, güzellik ve sağlık merkezleri bulunuyor. Biz minibüs ile gitmeyi tercih ediyoruz. Tren ile giderseniz Majori durağında inmeniz gerekiyor. Minibüs ile giderseniz Lienes iela üzerinde bir yerde inebilirsiniz.

Jurmala’nın ana caddesi Jomas iela, bütün restaurantlar ve kafeler bu cadde üzerinde bulunuyor. Burada yemyeşil bahçelerin içerisinde çok şık ve bakımlı evler hemen gözünüze çarpıyor. 414 tane bina Mimari Anıtlar listesinde yer alıyormuş. Etrafta dolaştıktan sonra Baltık Sahili'ne doğru iniyoruz. Sahil uçsuz bucaksız görünüyor. Ağustos ayında olmamıza rağmen serin hava ve rüzgar bizi biraz üşütüyor. Sahilde biraz dolaşıyoruz, bir banka oturup dalgalı Baltık Denizi'ni seyrediyoruz. Burası Mavi Bayraklı bir plajmış. Daha sonra Baltık Beach Hotel’in yanından geri dönüyoruz. Buradaki sevimli kaplumbağa heykeli ile fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyoruz.

Dönüşte tren istasyonuna doğru yürüyoruz. Şansımıza istasyonun önündeki yolda bulunan durakta Riga’ya giden bir otobüse rastlıyoruz. Buraya yalnızca etrafta gezmek amaçlı giderseniz yarım gün ayırmanız yeterli olur.

Yorumlar

ÖMÜR ALTUNÇİZME 
28.10.2014
Hakikaten Baltıklar görülecek yerler. Küçük ülkeler ama bakımlı ve şirin. Ayrıca Avrupa'nın en muhteşem ve güzel bayanlarına sahip.