Baharda Kaçırmak İstemeyeceğiniz Birbirinden Renkli 8 Festival, Türkiye

Baharda Kaçırmak İstemeyeceğiniz Birbirinden Renkli 8 Festival

5 Yorum

Yapmadan Dönme Sevgi Özdil

Baharda Kaçırmak İstemeyeceğiniz Birbirinden Renkli 8 Festival
Günlerin uzaması, havaların ısınması ve bahar renklerinin her yanı sarması ile şehirden kaçış planları yapılmaya başlandı. Sakin ve bol dinlenmeli bir kaçış planı isteyenlere lafımız yok. Biz bahar aylarında hafta sonları yerinde durmak istemeyenleri yanımıza alalım.

1 - 12. İstanbul Lale Festivali / 1 - 30 Nisan 2017

İstanbul Lale festivali'İstanbul'da Lale Zamanı' sloganıyla bu yıl on ikincisi düzenlenecek olan festivalde İstanbul sokakları ve parkları rengarenk lalelere ev sahipliği yapacak. Festival süresince sadece sokaklar değil, İstanbul'un parkları ve koruları da rengarenk lalelerle süslenecek. Festivalin 12. yılında farklı olarak bir ilke de imza atılacak. 563.000 lale ekilerek oluşturulan dünyanın en büyük Lale Halısı Sultanahmet Parkı'nı süsleyecek. Festival süresince de Emirgan Korusu'nda, Göztepe 60. Yıl Parkı'nda, Sultanahmet Meydanı'nda farklı etkinlikler düzenlenmeye devam edecek. Bu etkinliklerden biri de 10-16 Nisan tarihleri arasında Caddebostan Sahili'nde düzenlenecek olan İstanbul Lale Festivali Plaj Futbolu Turnuvası.

2 - Nisan'da Adana'da - 5. Portakal Çiçeği Karnavalı / 04 - 09 Nisan 2017

5. Adana Portakal Çiçeği KarnavalıNeredekal.com olarak yayın sponsoru olduğumuz Portakal Çiçeği Karnavalı, tüm sokakların mis gibi portakal koktuğu, her köşe başında bir etkinliğin gerçekleştiği, özel kostümlerle ve süslemelerle coşkulu, renkli, enerji dolu bir kortej geçişi ile başlıyor. Dünyanın dört bir yanından on binlerce kişinin katıldığı etkinlik her yıl daha da coşkulu ve dolu dolu. Karnaval süresince şehrin bütün sokaklarında, meydanlarında etkinlikler ve aktiviteler düzenleniyor. Yöresel değerlerin ön plana çıktığı folklorik tanıtımların yanında festival boyunca; halk oyunları, tiyatro, sergi, konser gibi etkinlikler hiç durmadan devam ediyor. Bu uluslararası karnaval zamanı, Adana'yı keşfetmek ve bu coşkuya ortak olmak isteyen meraklılar için harika bir fırsat. Karnaval hakkında daha detaylı bilgi almak için: nisandaadanada.com

3 - 36. İstanbul Film Festivali / 05 - 15 Nisan 2017

İstanbul Film festivali36 yıldır İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen film festivali bu yıl 'Kaldır Kafanı' sloganı ile karşımıza çıktı. Türkiye'nin en büyük uluslararası sinema etkinliği olan İstanbul Film Festivali dünyanın dört bir yanından sinemaseverlerle ve meraklılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Türkiye ve dünya sinemasının en nitelikli ve başarılı örneklerinden, yıldız oyunculara ve usta yönetmenlerle söyleşilere kadar birçok aktivite gerçekleşecek. 36. İstanbul Film Festivali'nde 11 gün boyunca 21 bölümde 61 ülkeden 207 yönetmenin 186 uzun metrajlı ve 17 kısa filmin de gösterimi gerçekleşecek. Ayrıca bu süre içinde konserler ve özel etkinlikler de katılımcıları bekliyor olacak.

4 - 8. Alaçatı Ot Festivali / 06 - 09 Nisan 2017

Alaçatı Ot festivaliÇeşme Belediyesi'nin son 7 yıldır gerçekleştirdiği en ünlü ve en popüler festivaller arasında gösterilen Alaçatı Ot Festivali'nin bu yıl sekizincisi düzenlenecek. Festival kapsamında yerli ve yabancı katılımcıları benzersiz deneyimler bekliyor olacak. Festival süresince de birçok etkinlik de gerçekleştirilecek. Düzenlenecek bu etkinlikler arasında otları tanıma ve toplama gezileri, yemek atölyeleri, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerleri, konserler ve nicelerini sayabiliriz. Ayrıca festivalin son gününde, Alaçatı Amfi Tiyatro'da, en çok ot toplama ve en güzel ot yemeği yarışmaları düzenlenecek. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların, bloggerların söyleşileri ve atölyelerle dolu dolu geçecek bir festival için adres yine Alaçatı.

5 - İstanbul Uluslararası Çikolata Festivali / 20 - 23 Nisan 2017

İstanbul çikolata festivaliUluslararası Çikolata Festivali, İstanbul'da düzenlenen festivaller arasında en yenisi. İlk kez 20 – 23 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak olan etkinlik için adres Sirkeci Garı. Kalpleri mutlulukla dolduracak olan bu festival kapsamında workshoplar, usta şefler tarafından özel seminerler ve söyleşiler, çikolatanın teknoloji ile buluştuğu birbirinden farklı uygulamalar, interaktif festival deneyimi ile çikolataya dair merak edilen her şey meraklılarıyla buluşacak. Çikolata tutkunu miniklerin de unutulmadığı bu festivaldeki kidszone alanında onları birbirinden eğlenceli aktiviteler bekliyor olacak. Tarihin günümüze yansımalarından bir olan bu büyüleyici mekan, çikolatanın mucizevi yolculuğuna tanıklık edecek olan birlerce kişiyi bir araya getirecek.

6 - 1. Uluslararası İstanbul Çay Festivali / 29 - 30 Nisan 2017

İstanbul çay festivaliTüm çay tutkunları ve meraklıları ilk kez bu festival kapsamında bir araya gelecek. Bu yıl ilki düzenlenecek olan çay festivalinde ziyaretçiler; farklı ülkelerin çaylarını tadabilme fırsatı, çay çeşitleri hakkında uzmanlarla sohbet edebilme imkanı yakalayacak. Yine festival süresince meraklıları; uygulamalı workshoplar, yarışmalar, konserler ve eğlenceli aktiviteler bekliyor olacak. İki gün boyunca onlarca çay çeşidini deneyimlemek, çaya doymak ve unutulmaz zamanlar geçirmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat olacak bu festival.

7 - 2. HürPedal Ortaca Bisiklet Festivali / 11 - 14 Mayıs 2017

2.HürPedal Ortaca Bisiklet FestivaliHürPedal Bisiklet ve Doğaseverler Derneği üyeleri kendilerini; yaşadıkları coğrafyayı tanıtmaya çalışan, çevresinde sosyal sorumluluk projelerine hep katkıda bulunan, kocaman yürekli bisikletçiler olarak tanımlıyorlar. Bu yıl ikincisini düzenleyecekleri bu festivalin temel amacı; Dalaman, Ortaca, Dalyan, Köyceğiz bölgesinin doğal güzelliklerini yerinde görmek, yeşili ve maviyi kucaklayıp eşsiz parkurlarda pedal çevirmek, bölgenin doğal ve kültürel zenginliklerini tanımak, bisiklet ve doğa sporları turizmini canlı tutmak isteyenleri bir araya toplamak. Tüm bu amaçlar doğrultusunda da meraklılarını, bisiklet tutkunlarını ve kısacası herkesi davet ediyorlar.

8 - Cappadox / 18 - 21 Mayıs 2017

CappadoxTutkunları için belki de yılın en çok beklenen festivali Cappadox. Kapadokya'nın büyüleyici atmosferinde; müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava etkinlikleri ile bu yıl da katılımcılarına tadı damaklarında kalacak benzersiz bir program sunuyor. Özgün ve sürpriz deneyimleriyle bu yıl 'Dünyadan Çıkış Yolları' teması ile düzenlenecek etkinliklerin biletleri neredeyse tükendi.
5 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
5
/

-

Oh ne güzel, ot yemeklerini ye, portakal çiçeklerini kokla, çikolalata ye, üzerine çay iç ve bisiklete bin, diğerlerini de unutmadan, Alaçatı her yıl inanılmaz derecede kalabalık oluyor, İstanbul'dan Ankara'dan turlar yoluyla gelenler oluyor, iç turizmi canlandırmamız lazım...

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Hepsi birbirinden şahane, tam baharlık festivaller. :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

İzmir Uluslararası Kukla Festivali, Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali ve Kemalpaşa Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali de görülmeye değer. İyi günler dilerim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Alaçatı ot yemeği için yarışmaya nasıl katılırım?

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Adana portakal Çiçeği Karnavalı gerçekten harika. Çok renkli bir karnaval ve Adana'da doğal güzellikleri ve kültürel mirası ile görülmeye değer bir ilimiz olmakla birlikte lezzetin izinden gidenlerdenseniz sizin için bu da bonusu olur.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)