Babasına Bir Kravattan Daha Fazlasını Hediye Etmek İsteyenlere 9 Öneri, Türkiye

Babasına Bir Kravattan Daha Fazlasını Hediye Etmek İsteyenlere 9 Öneri

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Babasına Bir Kravattan Daha Fazlasını Hediye Etmek İsteyenlere 9 Öneri
Bu Babalar Günü'nde babanıza unutamayacağı bir hediye verin. Bir defa da olsa gömlek, kravat, vs. gibi hediyeleri bir kenara bırakın ve onunla hafızalardan silinmeyecek bir maceraya atılın. Düşünün, onunla en son ne zaman gerçekten vakit geçirdiniz. Ve hayal edin, sıraladığımız bu önerilerden en az birini babanızla gerçekleştirdiğinizi. Babanızı bizden daha iyi tanıyorsunuz, onun ruhunu okşayacak maceranın ne olduğunu da en iyi siz bilebilirsiniz. O'na hayatı boyunca hiç unutamayacağı bir Babalar Günü yaşatmak için, sıraladığımız önerilere mutlaka bir göz gezdirin deriz. Neredekal.com ekibi olarak, tüm babaların Babalar Günü'nü en içten dileklerimizle kutlarız.

1 – Balık Tutun

babalar günüOlta balıkçılığı, babaların en sevdiği aktivitelerden biri. Oldukça sakin ve dinlendirici bir aktivite olmasının yanı sıra, babanızla derin sohbetlere girebileceğiniz en ideal anlardan biri aynı zamanda. Karaburun'un Kanlıkaya mevkii, bu iş için uygun rotalardan. Hem güzel bir yaz tatili hem de babanıza verebileceğiniz farklı bir hediye alternatifi. Oltası yoksa, kendisine şöyle sağlam bir olta alarak işe başlayabilirsiniz.

2 – Kaya Tırmanışı Yapın

babalar günüSınırları zorlamayı seven maceraperest babalar için bundan daha iyi bir aktivite düşünemiyoruz. Antalya'da yer alan Geyik Bayırı, son dönemlerin en popüler kaya tırmanışı rotalarından biri. Ayrıca bu mevkide bulunan Geyikbayırı Mağarası, muhteşem bir keşif noktası olarak göze çarpıyor. Tırmanış sonrasında harcadığınız enerjiyi geri kazanmak için leziz bir et yemeği yiyebilirsiniz beraber.

3 – Spa Tatili Planlayın

babalar günüHer babanın biraz şımartılmaya ihtiyacı var. Yaşadığınız şehirdeki bir spa merkezinden günlük bir spa paketi alabilir ya da biraz hava değişimi olması açısından Ilıca'daki spa otellerinden birini tercih edebilirsiniz. Belki de babanızın tek ihtiyacı, biraz dinlenmek ve gevşemektir.

4 – Birlikte Golf Oynayın

babalar günüBizim ülkemizde pek yaygın değil, daha doğrusu yüksek segmentteki insanlara hitap eden bir algısı var golf sporunun. Aslında Antalya'nın Belek beldesinde yer alan çoğu otel, bu spor için biçilmiş kaftan. Hiç oynamamış olsa bile, her baba evladıyla böyle bir aktivite yapmak isteyecek ve sonrasında da çok hoşuna gidecektir. Oldukça dinlendirici bir spor olan golf, uçsuz bucaksız yeşil alanlarıyla her insanın ruhunu gevşetmeyi başarıyor. Babanızla golf oynarken gireceğiniz derin sohbetler, sizin de hayatınızda çok şey değiştirecektir.

5 – Paintball ile Adrenalin Depolayın

babalar günüŞimdi babanızın stratejik becerisini test etme zamanı. Takım ruhunun en iyi sergilendiği gerçekçi bir oyun ve macera paintball. İstanbul'un pek çok yerinde paintball yapabileceğiniz uygun sahalar mevcut. Biz bunun için Kilyos'u öneriyoruz ancak yaşadığınız yere en yakın olan bir sahayı da tercih edebilirsiniz elbette. Sakın paintballun genç işi olduğunu düşünmesine izin vermeyin. O'na deyin ki, asıl yaş ruhta ve hissiyatta değil midir?

6 – Yamaç Paraşütü Yapın

babalar günüMaceracı ruhunu hiçbir zaman kaybetmemiş bir babanız varsa, bilin ki çok şanslısınız. Onunla birlikte böyle bir maceraya katıldığınızı düşünün. Ya da babanızın 1700 metreden göğe süzüldüğünü hayal edin. Ülkemizin en ünlü yamaç paraşütü merkezlerinden biri olan Ölüdeniz, bu iş için en ideal yerlerden biri. Sizin ve babanızın ihtiyacı olan tek şey ise biraz cesaret. Tek yapmanız gereken Ölüdeniz otel sayfasında yer alan tesislerden birine rezervasyon yaptırmak ve yola çıkmak.

7 – Gurme Seyahat Planlayın

babalar günüİştahı her daim açık olan bir babayı bundan başka bir şey mutlu edemezdi herhalde. Bunun için akla ilk gelen adres elbette ki Gaziantep. Tüm bir hafta sonu boyunca Gaziantep'in ünü ülke sınırlarını aşmış mutfağında kaybedin kendinizi. Bir yandan şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedin, bir yandan da sürekli yiyin, yiyin ve yiyin. Eğer babanızın hayat felsefesi "can boğazdan gelir" ise, bu Babalar Günü'nü de bu felsefeye yaraşır bir şekilde geçirin.

8 – Dalış Yapın

babalar günüBabanızla birlikte sualtı dünyasını keşfetmek, yerçekimsiz bir ortamda rengarenk balıkların arasında süzülmek, bu Babalar Günü'nde yapabileceğiniz en sıra dışı aktivitelerden biri olabilir. Ülkemizde dalış dendiği zaman akla gelen ilk rotalardan biri olan Kaş, hem doyurucu bir tatil hem de dalış sporu için sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

9 – Kamp ve Trekking ile Doğayla Bütünleşin

babalar günüBelki de babanızla birlikte açık havada biraz vakit geçirmeye ihtiyacınız vardır. Doğada trekking yapmak, akşam kamp alanında ateş başında sohbet etmek hem size hem de babanıza çok iyi gelecektir. Bunun için rota önerimiz ise Yenice Ormanları. Uçsuz bucaksız yemyeşil bir orman, tertemiz bir hava ve sonsuz bir doğa. Yenilenmek ve huzur bulmak için bundan daha güzel bir aktivite olamazdı.
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)