Babanıza Kendisini Özel Hissettirecek 8 Şey, Türkiye

Babanıza Kendisini Özel Hissettirecek 8 Şey

2 Yorum

Faydalı Bilgiler Editor

Babanıza Kendisini Özel Hissettirecek 8 Şey
Sözümüz babasıyla aynı şehirde hatta belki de aynı evde yaşayıp da aslında birlikte çok özel vakit geçiremeyenlere. Eğer aynı şehirde değilseniz, yapacağınız ilk şey otobüs / uçak bileti almak ve babanızın şefkatli kollarına doğru yola çıkmak olmalı! Böyle özel günler, bir haftalık tatillerden bile bin kat daha değerli!
Ben aynı şehirde yaşayanlar kadar şanslı değilim, o nedenle uçak biletimi aldım, Cuma akşam gidiyorum. Sizler için hazırladığım tavsiyeleri de buraya bırakıyorum.

1) Şehrin en güzel yerinde kahvaltı yapın

Babalar GünüEvet bu en klasiklerden biri, biliyorum. Ancak bir o kadar da olmazsa olmaz. Şehrin en güzel yerinde, birlikte yapacağınız özel bir kahvaltı ile güne başlayın. Mümkünse ailenin diğer fertleri de katılsın ve birlikte bu yıl neler yapmak istediğinizi planlayın. Sizden ne beklediğini sorun, gönlünüzün tüm kapılarını açın, biz sevgimizi göstermeyi pek sevmeyen bir milletiz ama bu sabah değiştirin kendinizi, birlikte planlar yapın, onun yüzünde güller açtırın!

2) Akşam yemeği yiyin

Bugün babanızın günü, bırakın anlatsın size gençlik yıllarını, askerlik anılarını. Belki biraz utana sıkıla anlatır ama sorun bir nasıl evlilik teklifi etti annenize? Ona eski günlerini tekrar yaşatın, hep birlikte oluşunuza kadeh kaldırın!

3) Yalnızca ikiniz yürüyüş yapın

Babalar GünüGün içerisinde bir fırsat yakalayın ve çıkarın babanızı evden. Sadece siz ve babanız. Deniz kenarında, belki yemyeşil orman içerisinde, nerede olursa hiç fark etmez. Burada önemli olan, sadece size anlatması ve sadece sizi dinlemesi. Birbirinize hayallerinizden bahsedin. Eminim ikinize de çok iyi gelecek, sizin büyüdüğünüzü görecek, birlikte gururlanacaksınız belki de.

4) Eski arkadaşlarıyla buluşma ayarlayın

Arkadaşlar sadece senin için değil, baban için de çok özel! Babanızın yakın arkadaşlarını çağırın, hatta mümkünse onların çocuklarını da davet edin bu sürpriz organizasyona. Birlikte nasıl vakit geçirdiklerini, nasıl böyle günlere geldiklerini anlatsınlar. Siz çocuklar da bu güzel anılarını birlikte dinlemenin keyfini çıkarın!

5) Yıllanmış albümlerin tozunu alın

Babalar GünüO büyük büyük fotoğraf albümleri öyle köşede dursun, evin en gizli çekmecelerinde saklansın diye hazırlanmadı değil mi? İşte bugün onları çıkarmanın ve birlikte her karenin anısını, hatta çocukluk zamanlarınızı dinleyerek birlikte geçmişe dönmenin günü. Geçmişi unutmamak, onun size verdiği emekleri tek tek görmek için bunu mutlaka yapın!

6) Katılmak isteyeceği bir aktivite planlayın

Her baba öyle uzun boylu, bol hareket gerektiren aktiviteleri sevmeyebilir. Siz de sakin bir plan yapın. Balık tutmak gibi, şehirde özel bir etkinliğe gitmek gibi, hatta belki birlikte sadece alışveriş yapmak gibi. Neyi tercih ederseniz edin, sadece onunla birlikte vakit geçirmek için yaptığınızı ona hissettirin.

7) Onu sevdiğinizi söyleyin

Babalar GünüBu yazılan maddeler arasında, pahada en düşük, değerde en yüksek olanı kuşkusuz budur! Neden mi bunu bile madde olarak yazdım, çünkü şöyle bir çevreme bakıyorum da en az yaptığımız neredeyse bu! Zaman geçiyor, yıllar geçiyor ve biz hala kalıplarımızı kırıp da babamıza 'seni çok seviyorum' diye söyleyemiyoruz. Bunu söylemekten nedense çekiniyoruz, bugün bırakın dik durma, cool olma ayaklarını, sarılın babanıza sımsıkı ve sadece şunları söyleyin: İyi ki varsın baba! Seni çok seviyorum!

8) Bu yılı hatırlatan özel bir hediye alın

Hediye konusunu sona bıraktım, çünkü bu yukarıdaki maddelerden birini tercih ettikten sonra yapacağınız ikinci bir alternatif olmalı. Belki bir tişört, belki bir olta, bir traş makinesi, belki balkonunda dinlenmesi için sallanan koltuk, belki de sadece depodan çıkaracağınız anılarla dolu eski bir eşya… Hediyeniz her ne olursa olsun, bu hediye kahvaltıda ya da akşam yemeğinde verilebilecek küçük bir detay olmalı. Babalarımızın da hep söylediği gibi: Sizin onun yanında olmanız, ona yeter de artar bile!
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

Çok güzel bir yazı. Elinize sağlık. :)

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

İşte örnek bir evlat davranışı. Tabii babalar da babalar gibi davranmış olmalı. Ne ekersen onu biçersin. Zaten gelenek göreneğimizde anneye-babaya ‘öf' bile dememek gerektiğini biliyoruz. Biz ‘öf' demedik, bizim çocuklarımız da bize ‘öf' demiyor.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)