Aygır Gölü Turizme Kazandırılmayı Bekliyor, Faydalı Bilgiler

Aygır Gölü Turizme Kazandırılmayı Bekliyor

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Aygır Gölü Turizme Kazandırılmayı Bekliyor

Adilcevaz ilçesine 9 kilometre mesafede, 2 bin 100 rakımda bulunan Aygır Gölü turizme kazandırılmayı bekliyor.

Süphan Dağı'nın eteğinde bulunan gölde, 3.5 kilometrelik yürüyüş ve mesire alanları bulunuyor. Tatlı suyuyla da bölgedeki tarım arazilerinin su ihtiyacını karşılayan Aygır Gölü, gerekli yatırımın yapılmasının ardından ideal turizm mekanı olmaya aday.

Aygır Gölü Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Alparslan Taşkın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilçelerinde ve köylerinde bugüne kadar herhangi bir terör olayı yaşanmadığını, buna rağmen doğanın bir mucizesi olarak gördükleri Aygır Gölü'ne yatırımcıları çekmenin mümkün olmadığını ifade etti.

Gölün birçok özelliği taşıyan eşsiz bir değer olduğunu kaydeden Taşkın, şöyle konuştu:

"Göl suyunda, sazan ve alabalık olmak üzere çeşitli tatlı su balıkları da görmek mümkün. Süphan Dağı'nın eteklerinde olan köyümüz ise, aynı zamanda dağ tırmanışı, yürüyüş, mesire alanları, yamaç paraşütü, yüzme ve en önemlisi iklim koşulları anlamında sağlık turizmine en elverişli bölgede yer alıyor. 2 bin 100 rakımda olan göl, Türkiye'nin tek tektonik gölü olma özelliğini de taşımakta. Bu nedenle gerek devlet yetkililerinden gerekse iş adamlarımızdan konuya hassasiyet göstermelerini bekliyoruz."

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)