Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Avusturya'daki Termal Cennet

Avusturya'daki Termal Cennet

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 07 Eylül 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Avusturya'daki Termal Cennet

Graz, doğa sporları için sunduğu farklı alternatifler, termal zenginliklerini ve tarihiyle Avusturya gezisinin önemli duraklarından biri.

Bu şehir yüzyıllar boyunca yerel merkez olmuş, 900 yıl önce başlayan tarihi, kendine has kimliğinin oluşmasında büyük bir rol oynarmış. Mur Nehri'nin aktığı vadiye yerleşen Graz, batısındaki 2 bin metre yükseklikteki dağlara çevirili. Tertemiz havası ve yeşilin her tonunu sunan doğası, yaz kış muhteşem aktiviteler sunuyor. Kayak, trekking, dağcılık, rafting gibi doğa sporlarını yapabiliyorsunuz. Bölge termal kaynakları bakımından da zengin. Graz'da bulunan birçok otel, termal banyo olanağına sahip.

Viyana'dan Graz'a havayoluyla ve deniz yoluyla kısa sürede ulaşmanız mümkün ama Graz doğasıyla iç içe yolculuk yapmak isteyenlerdenseniz, tren yolculuğunu da tercihe edebilirsiniz. Güneydoğu Avusturya'daki Steiermark eyaletinin yönetim merkezi olan Graz, 250 bin nüfusuyla Avustruya'nın ikinci büyük kenti. Alpler'in güneyindeki bu konumuyla Avusturya geneline göre canlı ve Akdenizli bir şehir.

Haberin tamamı için: Voyager / Eylül