Atlantic Flight Academy 3 Uçak Daha Alıyor, Haber - Duyuru

Atlantic Flight Academy 3 Uçak Daha Alıyor

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Atlantic Flight Academy 3 Uçak Daha Alıyor

Atlantic Flight Academy, 3 adet daha 2013 model Diamond DA-20 C1 eğitim uçağı ısmarladı. Haziran ayında teslim edilecek olan bu uçaklarla birlikte filodaki uçak sayısını 10'a çıkaran AFA, önümüzdeki yıl 10 adet daha fabrika çıkışlı 2014 model DA20-C1 alarak filodaki uçak sayısını 20'ye çıkarmayı planlıyor.

Filosunda bulunan uçakların tamamı Glass Kokpit ve son model fabrika çıkışlı olan AFA (Atlantic Flight Academy), tüm eğitimlerini havayolu pilotu olma konseptine göre kurguluyor.

Dünyanın en mükemmel uçuş eğitim simulatörü olan ALSIM-FIRST ile eğitim veren AFA, öğrencilerine havayoluna geçişte kolaylık sağlaması açısından aynı zamanda MCC ve JET Oryantasyon eğitimi de veriyor.

AFA Genel Müdürü Sermed Temizkan, bu yıl içinde okuldan başarı ile mezun olan pilotların tamamının Tip eğitimini takiben Atlasjet Havayolları'nda “'İkinci Pilot”' olarak göreve başlama şansını da elde edeceklerini bildirdi.

Atlasjet Havayolları, AFA'dan Türk pilotlar yetiştikçe kendi bünyesindeki yabancı pilotlar yerine AFA mezunu Türk pilotlarını istihdam edecek.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)