Athenalar Bu Sefer Bafa Gölünde Yürüyor!, Türkiye

Athenalar Bu Sefer Bafa Gölünde Yürüyor!

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Deniz Altungül

Athenalar Bu Sefer Bafa Gölünde Yürüyor!
Sizinle ilginç bir gezi planı paylaşmak istiyoruz. Dağlarda, ovalarda, ormanlarda... Kadınlar kendi özgün doğalarıyla buluşmak üzere "Athenalar Yürüyor" etkinliğinde bir araya geliyor. Gelecek buluşma 27-30 Ekim tarihlerinde Bafa Gölü'nde olacak. Etkinliğin lideri Şaylan Yılmaz'dan aldığımız bilgiler şu şekilde:

2020'den bu yana özgün dişil doğalarıyla yeniden bağ kurmak isteyen kadınlar, Şaylan Yılmaz liderliğinde bir hafta süren kamplı doğa yürüyüşleri yapıyorlar. "Athenalar Yürüyor" olarak anılan oluşumun amacı; sistem ve sorumluluklar altında ezilerek yorulan kadınların doğa sporları sayesinde yeniden güçlendirilmesi. Yolculuk süresince yapılan grup paylaşımları ile desteklenerek katılımcıların karar almaya zorlandıkları konularda motive edilerek günlük yaşamlarında ve kendilik tanımlarında fark yaratabilmek.

Dışarıdan trekking gibi görünen bu süreç, doğada hayatta kalma, kamp hayatı, ateş yakma gibi yaşamsal paylaşımları içeriyor olmakla birlikte; aslında günler boyu kadın dayanışması içinde katılımcıların içsel dünyalarına doğru derinleşen bir dönüşüm yolculuğu. Şaylan Yılmaz ve kadınlardan oluşan ekibi; benzer yollardan geçmiş, geçiyor ve geçecek olan biz kadınların kendimizi birbirimizin aynasında görebilmesine süreç boyunca alan tutuyor.

"Athenalar Yürüyor" bugüne kadar Çanakkale Troya Rotası'nda, Kapadokya Vadileri'nde, Gönen Artemea Yolu'da ve Kazdağları'nda yolculuk etti. 27-30 Ekim tarihlerinde ise Milas'ta bulunan Bafa Gölü ve çevresindeki tarihi Latmos dağlarını yürüyecekler. Onları daha yakından tanımak için instagram hesaplarını inceleyebilir, Bafa yolculuğunun detaylarını öğrenmek isterseniz mail atabilirsiniz. DoğaAna'nın koynunda kendi özgürlüklerini ilan eden Athena kadınları ile buluşmanın belki de tam zamanı! Bu davete kalbiniz ne diyor?

Etkinlik 27-30 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşecek.

Etkinliğe katılmak için athenalaryuruyor@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Ayrıca Instagram üzerinden Athenalar Yürüyor hesabını da takip edebilirsiniz: @athenalaryuruyor

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)