Antelope ve Büyük Kanyon - Arizona, Gezi Rehberi

Antelope ve Büyük Kanyon - Arizona

Yorum Yok

Gezi Rehberi Editor

Antelope ve Büyük Kanyon - Arizona

Büyük Kanyon Ulusal Parkı'nın içinde yer alan bu yeryüzü oluşumu, sadece görünümüyle değil boyutlarıyla da görenleri hayrete düşürüyor.

Kanyonlarıyla ünlü bir yer Arizona; eğer siz de bu doğa oluşumlarını görmek ve doğanın insanoğluna sunduklarına bir kez daha hayran kalmak isterseniz rotanızı bu eyalete doğru çevirin. Amerika Birleşik Devletleri'nin bu eşsiz eyaletinde, doğal güzelliğiyle tüm dünyayı kendine hayran bırakan bir ulusal park yer alıyor.

Ülkenin en kıymetli bölgesi haline gelen bu turizm destinasyonu, Kolorado Irmağı'nın beş buçuk milyon yıllık hareketleri sonucunda ortaya çıkmış Büyük Kanyon'dur. Arizona'ya ayak basıp kuzeybatıya doğru bir keşfe çıkarsanız, 446 kilometre uzunluğundaki bu coğrafi şaheseri görme mutluluğunu yakalamış olursunuz.

Amerika'nın ilk ulusal parklarından olan Büyük Kanyon Ulusal Parkı'nın içinde yer alan bu yeryüzü oluşumu, sadece görünümüyle değil boyutlarıyla da görenleri hayrete düşürüyor. Kanyonun uzunluğu 446 km'dir, genişliği 6,4 – 29 km arasında değişmektedir, derinliği ise kimi yerlerde 1.8 km'ye kadar ulaşmaktadır.

Haberin tamamı için: Voyager / Kasım 2012

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)