Antalya Sizi Tatile Davet Ediyor, Turlar - Geziler

Antalya Sizi Tatile Davet Ediyor

Turlar - Geziler - - tarafından eklendi. 0 Yorum

Antalya Sizi Tatile Davet Ediyor

Türkiye'nin, Orta Doğu'nun ve Avrupa'nın önde gelen turizm merkezlerinden Antalya'yı anlatmak gerçekten zordur. Bu zorluk Antalya'yı Antalya yapan sayısız özellik ve güzellikten kaynaklanır.

Antalya şehri Türkiye'nin en büyük körfezi olan [mekan=antalya-korfeziAntalya Körfezi[/mekan]'nin batısında küçük bir koyun sonunda kurulmuştur. Körfezin en geniş yeri 216 km'dir. Antalya Körfezi'ni yükseklikleri 2.000 – 2.500 m'ye ulaşan dağlar kuşatır.

Akdeniz ile dağlar arasında son derece verimli ovalar yer alır. Ovalar ve dağ eteklerine yayılan seralar Antalya'yı çiçek, sebze ve meyve cenneti yapar. Antalya başta portakal, mandalina, muz, çilek olmak üzere Akdeniz ikliminde yetişen her türlü bitkinin merkezidir. Antalya'dan Türkiye'nin ve Avrupa'nın çeşitli şehirlerine domates, salatalık, patlıcan, biber, kabak, fasulye, susam, soya ve yer fıstığı gönderilir.

Antalya'nın denizi ve iklimi eşsizdir. İpek, mavi bir çarşafa benzeyen Antalya denizi bir kez sizi kucaklayıp, bağrına basınca ayrılmak istemezsiniz. Bu yüzden Anadolu'nun ve Avrupa'nın dört bir tarafından gelenler Antalya'ya yerleşir. Yeni evliler, balayların, yaşlılar son yıllarını Antalya'da geçirirler.

Güneş şehridir Antalya. Portakal güneşin Antalya Körfezi'nde doğuşunu ve batışını seyretmek büyük keyif verir. Deniz şehridir Antalya. Akdeniz mavisi pırıl pırıl, tertemiz suları dünyanın her yerinde bilinir. İngiliz The Guardian gazetesi 2011 yılında Antalya plajlarını “'Dünyanın En İyi 10 Plajı”' arasına almıştır.


Antalya'nın denizinin üstü kadar altı da ilginç ve güzeldir. Dalmayı sevenler Konyaaltı, Side, Manavgat sahillerinde olduğu gibi antik şehir kalıntıları üstünde yüzer ve gezerler.

Antalya'ya gittiğinizde Kaş, Kalkan ve Manavgat'ı mutlaka görmelisiniz Manavgat otelleri tatilinizi keyifli hale getirecek...

Antalya doğa güzelliklerinin yanı sıra tarih öncesi ve tarih çağlarında gerçek örnekler sunan bir kültür hazinesidir, muhteşem bir sergidir. Bu muhteşem sergide meraklılar Taş Çağı'ndan günümüze insanlığın ve uygarlığın geçirdiği bütün aşamaları gezip-görerek öğrenebilirler.

Antalya otelleri ise muhteşem bir hizmet anlayışı ile konuklarını ağırlıyor. Antalya otel fiyatları ise oldukça uygun...

Tatiliniz hiç bitmesin istersiniz.. Antalya'nın huzurunda kaybolarak, şehrin gürültüsüne bir daha gitmemeyi dilersiniz...

Haberin kaynağı için: Tek Style Dergisi / Nisan - Mayıs

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler