Antalya Havalimanı Yolcularını Piyano Festivali İle Karşılıyor, Faydalı Bilgiler

Antalya Havalimanı Yolcularını Piyano Festivali İle Karşılıyor

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Antalya Havalimanı Yolcularını Piyano Festivali İle Karşılıyor

Bu yıl "Şehirde Müzik Var" sloganı ile yola çıkan 13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali 16 Kasım'da Fazıl Say konseri ile başladı. Festivalin sponsorlarından ICF Airports Antalya Havalimanı da, Antalya'nın kültürel kimliğinde önemli yeri olan festivalin tanıtımına destek olmak amacıyla iç hatlar terminalinde yolcuları piyano dinletileri ile karşılıyor.

Dünyaca ünlü sanatçıları ve grupları Antalya’ya getiren Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 16 Kasım’da Fazıl Say konseri ile başladı. ICF Airports Antalya Havalimanı, Fazıl Say’ın sanat yönetmenliğinde, “Şehirde müzik var” sloganı ile yola çıkan ve bu yıl 13.’sü düzenlenen festivalin sponsorları arasında yer alıyor. Antalya’nın kültürel kimliğinde önemli yeri olan festivalin tanıtımına destek olmayı amaçlayan ICF Airports Antalya Havalimanı, gelen yolcularını iç hatlar terminalinde piyano dinletileriyle karşılıyor.

Ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ın “Bugüne kadar yazdığım en iyi eser“ olarak nitelediği ve 2012 yılında bestelediği, “Mezopotamya“ senfonisiyle açılan festival, 8 Aralık’ta Spivakov ve Moskova Virtüözleri konseri ile son bulacak. Festival bu yıl sıra dışı “Diabelli” yorumuyla Andreas Staier, İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi Buika ve cazın efsane ismi Chick Corea gibi dünyaca ünlü isimleri ağırlıyor. ICF Airports Antalya Havalimanı, iç hatlar terminalinde gerçekleştireceği piyano dinletileriyle yolculara keyifli bir müzik ziyafeti sunuyor ve bu dinletilerde festival programı hakkında bilgiler de veriyor. İç hatlar terminaline yerleştirilen piyanoda dinletilerin yanı sıra ilgi duyan yolcularda performanslarını sergiliyorlar.

ICF Airports Antalya Havalimanı’na yolcu olarak gelen Uçak Mühendisi Erkan Yardibi de, Piyano Festivali kapsamında iç hatlar terminaline yerleştirilen piyanonun başına geçerek yolculara küçük bir resital verdi. Performansı dinleyiciler tarafından beğenilen Erkan Yardibi yolculara da piyano çalma fırsatı verilmesini memnuniyetle karşıladığını ifade ederek “Piyano Festivali’nin sponsoru olan ICF Airport’a bu duyarlılığından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)