Antalya’da Ne Yapılır?, Haber - Duyuru

Antalya’da Ne Yapılır?

Haber - Duyuru - - tarafından eklendi. 0 Yorum

Antalya’da Ne Yapılır?

Antalya her gönüle seslenen, her isteğe yanıt veren büyülü bir ülke gibidir. Peki, Antalya'nın büyüsünü daha iyi yaşamak için Antalya'da ne yapılır?

Antalya, hiçbir arzuyu geri çevirmez. Huzur isteyene huzur, sessizlik arayanlara sessizlik, heyecan sevenlere heyecan, eğlence düşkünlerine eğlence, gezi meraklılarına gezi olanakları verir. Sporseverlere yüzme, dalış, yat ve motor gezileri dışında yelken, yamaç paraşütü, tırmanma, dağcılık, corss, bisiklet, rafting, cip safari, golf imkanlarından yararlanabilirler. Söz gelişi rafting Antalya'da çok yaygındır. Kaldığınız otel, yemek yediğiniz Lokanta bile sizin raftingcilerle ilişki kurmanızı sağlayabilir.

En eğlenceli ve zevkli rafting parkuru Köprülü Kanyon'dan başlayan Köprü Çayı parkurudur. Piknik alanları ve lokantalarla dolu kanyon boyunca Köprü Çay'nın serin sularında 14 km. yol almak, zaman zaman yüzmek, karaya çıkıp Roma dönemi kalıntılarını gezmek güzel bir gün geçirmenizi sağlar. Şehirden 85 km. uzaklıkta bulunan Köprülü Kanyon ve yöresi Milli Park'tır.

Şehrin sıcak havasından, trafiğinden gürültüsünden uzaklaşıp serinlemenin bir başka yolu dağlara, yaylalara, parklara kaçmaktır. Şehir merkezinden 30 – 40 dakikada dağlara ve yaylalara ulaşılır. Daha dağ eteklerinde sıcaklık azalmaya başlar.

Yayla ve ulusal park yollarını çoğu asfalttır. Özel aracı olmayanlar minibüs ve otobüslerden, seyahat acentelerinin düzenlediği turlardan yararlanabilirler. Kalkan'dan Toros yaylaları 15 -20 dakikalık uzaklıkta bulunur. Ünlü Gömbe Yaylası'nın Kaş'a uzaklığı 70 km'dir. Yolu asfalt, yolun iki yanı çamlıktır.

Burdur, Korkuteli, Akseki yolları sizi yaylalara götürür. Alanya'nın Gedevet ve Mahmut Seydi yaylaları ünlüdür. 30 – 40 dakikada 1.000 metre yükseğe çıkılır. Çaylar ve ırmaklar beldesidir Antalya. Kanyonlar ve antik şehirler beldesidir. Yaylalarda ve yayla yollarında bile alabalık, kevap, gözleme, bazlama yiyebileceğiniz irili-ufaklı lokantalar, pansiyonlar, dinlenme tesisleri vardır.

Şayet fotoğraf çekmeyi seviyorsanız nereye bakacağınızı, neyi çekeceğinizi şaşırırsınız. Özellikle Tlos Saklıkent ve Geyikpınar aklınızı başınızdan alır.

Bu güzellikleri yaşamak için yapacağınız tek şey Antalya otellerinden birinde rezervasyon yaptırmak ve bu keyfi yaşamaya başlamak…


Haberin kaynağı için: Tek Style Dergisi / Nisan - Mayıs

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler