Akyaka Gökova’nın Sakin Doğası!, Rota Önerileri

Akyaka Gökova’nın Sakin Doğası!

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Akyaka Gökova’nın Sakin Doğası!

Dağlarla çevrili Gökova Körfezi'nin gözde yerleşimi Akyaka Gökova, çam ormanlarının yeşiliyle bütünleşen pırıl pırıl denizi ve korunabilmiş geleneksel mimarisiyle keşfedilmeyi bekliyor.

Cittaslow Birliği Genel Sekreterliği tarafından ‘sakin kent' ilan edilen Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesine artan turist talebini unutmayın, rezervasyonunuzu erken yaptırın. Hem balık avlayıp hem de tekneden güneşin batışını izlemek istiyorsanız, Azmak'ta antik dönemlere ait kıyafetlerle günübirlik tur düzenleyen tekne sahipleriyle tanışın. Kasım ayına kadar sürekli esen rüzgarıyla sörfçüleri de ağırlayan Akyaka Gökova, Türkiye'nin en önemli kitesurf noktalarından biri. Ayrıca bölgenin birinci derecede sit alanı olduğunu unutmayın.

Denizde Akdeniz foku, kum köpek balığı, yunuslar, havada ise kartal, şahin, değişik baykuş türleri görebilecekleriniz arasında. Bir gününüzü, Gökova Körfezi turuna ayırıp, kendinizi doğanın kucağına bırakmayı ihmal etmeyin. Akyaka'nın biraz ilerisinde yer alan Gökova Körfezi'nin patika yollarında şehrin stresinden uzaklaşan ve körfezin en tepe noktasındaki manzarayı mutlaka görün. Körfezin en güzel koylarında Akbük'te çadır kurabilirsiniz. Ekim hatta Kasım aylarına dek burada konaklayan karavanlar size eşlik edebilir. Ayrıca Gökova tesislerinde serpme kahvaltı yapmayı unutmayın.

Haberin kaynağı için: Tempo

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)