Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
Akyaka Gökova’nın Sakin Doğası!

Akyaka Gökova’nın Sakin Doğası!

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 03 Mayıs 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Akyaka Gökova’nın Sakin Doğası!

Dağlarla çevrili Gökova Körfezi’nin gözde yerleşimi Akyaka Gökova, çam ormanlarının yeşiliyle bütünleşen pırıl pırıl denizi ve korunabilmiş geleneksel mimarisiyle keşfedilmeyi bekliyor.

Cittaslow Birliği Genel Sekreterliği tarafından ‘sakin kent’ ilan edilen Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesine artan turist talebini unutmayın, rezervasyonunuzu erken yaptırın. Hem balık avlayıp hem de tekneden güneşin batışını izlemek istiyorsanız, Azmak’ta antik dönemlere ait kıyafetlerle günübirlik tur düzenleyen tekne sahipleriyle tanışın. Kasım ayına kadar sürekli esen rüzgarıyla sörfçüleri de ağırlayan Akyaka Gökova, Türkiye’nin en önemli kitesurf noktalarından biri. Ayrıca bölgenin birinci derecede sit alanı olduğunu unutmayın.

Denizde Akdeniz foku, kum köpek balığı, yunuslar, havada ise kartal, şahin, değişik baykuş türleri görebilecekleriniz arasında. Bir gününüzü, Gökova Körfezi turuna ayırıp, kendinizi doğanın kucağına bırakmayı ihmal etmeyin. Akyaka’nın biraz ilerisinde yer alan Gökova Körfezi’nin patika yollarında şehrin stresinden uzaklaşan ve körfezin en tepe noktasındaki manzarayı mutlaka görün. Körfezin en güzel koylarında Akbük’te çadır kurabilirsiniz. Ekim hatta Kasım aylarına dek burada konaklayan karavanlar size eşlik edebilir. Ayrıca Gökova tesislerinde serpme kahvaltı yapmayı unutmayın.

Haberin kaynağı için: Tempo