Akdeniz'in Gözbebeği Antalya, Turlar - Geziler

Akdeniz'in Gözbebeği Antalya

Turlar - Geziler - - tarafından eklendi. 0 Yorum

Akdeniz'in Gözbebeği Antalya

Antalya, denizi, güneşi, görkemli tarihi ve büyüleyici koylarıyla yerli ve yabancı turistlerin gözdesi.

Sahip olduğu arkeolojik ve doğal güzellikler nedeniyle 'Türk Rivierası' olarak anılan Antalya, denizi, güneşi, görkemli tarihi ve büyüleyici koylarıyla yerli ve yabancı turistlerin gözdesi.

Kıyıları boyunca sahip olduğu antik kentleri, limanları ve dantel gibi koylarıyla yaz tatilinin vazgeçilmez adresi olan şehir, uluslararası marinası, palmiyeli bulvarlarıyla akıl çelen bir cennet…

Beydağları Milli Parkı'nın bir bölümünü oluşturan gizemli doğa harikası Olimpos ve bakir doğasıyla dünyanın gözünü kamaştıran Kemer'deki Çıralı Plajını ve büyüleyici Manavgat'ı mutlaka görün. Antalya'nın göz alıcı plajları ve zirvesi karlarla kaplı gizemli Olimpos dağı kadar, şehrin adıyla özdeşen şelaleri de büyüleyici. Toros Dağları'nın yamaçlarından bazen yeraltından bazen de yerüstünden ilginç yolculuklar yapan Manavgat Şelalesi güzelliğiyle Düden Şelalesi ve Kurşunlu Şelalesi ile adeta yarışıyor.

Antalya'ya gelmişken Akdeniz mutfağının gözdeleri hülülük çorbası, şakşuka, Antalya piyazı ve Finike usulü muz tatlısını mutlaka deneyin. Börülce salatası ve kahvaltı masanızı süsleyecek bergamut reçeli de Antalya'yla özdeşen diğer tatları.

Haberin tamamı için: Seninle / Haziran

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler