Akbank Caz Festivali

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Habibe Tokgöz

Akbank Caz Festivali
İstanbul'un en önemli etkinliklerinden biridir Akbank Caz Festivali. 1991 yılından bu yana düzenlenen festival her yıl İstanbul'u müziğe doyurur.
Akbank Caz Festivali ilk olarak Ahmet Abdullah, The Solomonic, Airt Moreia & Flora Purim Quintet, Art Ensemble of Chicago ve Senem Diyici Sextet'in 8 konseriyle hayata geçirildi. Sonraki yıllarda dünyaca ünlü caz sanatçıları yer aldı festivalde. Artık bir klasik haline gelen Akbank Caz Festivali, sadece klasik caz müziğine değil, elektronik ve modern caz müziğine de yer veriyor. Cazın her halini binlerce insana ulaştırıyor.
Akbank Caz Festivali'nde kapsamında Kampüste Caz konserleriyle genç yeteneklere ulaşıyor. JamZZ Genç Yetenekler Yarışması ile de gençlere festivalin bir parçası olma şansını veriyor. Yarışmada başarılı olan yetenekler, dünyaca ünlü caz müzisyenleriyle aynı sahneyi paylaşıyor.
Akbank Caz Festivali, 20 yılı aşkın tarihinde Cecil Taylor, Roberto Fonseca, Abdullah İbrahim, John Zorn, Jimmy Smith, Art Ensemble of Chicago, ZAZ, Paul Motian, Stephen Micus, Steve Turre ve daha birçok isme ev sahipliği yapmıştır.
İstanbul Caz Festivali de şehri müziğe doyuran önemli etkinliklerin başında geliyor.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)