Air Canada'nın İstanbul Seferleri Başladı, Türkiye

Air Canada'nın İstanbul Seferleri Başladı

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Air Canada'nın İstanbul Seferleri Başladı

Air Canada hava yolu şirketinin, Toronto ile İstanbul arasında başlattığı uçuş seferin ilk yolcuları Atatürk Havalimanı'na ulaştı.

İlk seferi başarıyla gerçekleştiren Air Canada'ya ait uçak, aprona girişi sırasında itfaiye aracından sıkılan su ile oluşturulan takın altından geçti. Uçağın terminale yanaşmasının ardından yaklaşık 200 yolcu, körük çıkışında kırmızı ve beyaz renklerde çiçeklerle karşılandı.

Seferlerin başlatılması nedeniyle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde düzenlenen kokteyle, Türkiye'nin Kanada Büyükelçisi Tuncay Babalı, Kanada'nın Ankara Büyükelçisi John Holmes, TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, Air Canada Başkan Yardımcısı Claude Morin, Air Canada Türkiye Müdürü Cumhur Gökmen ile bazı davetliler katıldı.

Türkiye'nin Kanada Büyükelçisi Babalı, Türk Hava Yolları'nın (THY) seferlerine ek olarak gerçekleştirilen uçuşların iki ülke halkları arasındaki ilişkilerin yanı sıra turizm ve ticari faaliyetlerine de büyük katkılar sağlayacağına dikkati çekerek, "THY'nin de Kanada'ya yönelik seferleri artacaktır. Bunları çok önemsiyoruz ve daha da artmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Air Canada Başkan Yardımcısı Morin ise THY ile yaptıkları işbirliğinin ticaret ve turizm merkezi konumu gittikçe yükselen İstanbul'u daha da güçlü bir bağlantı noktası haline getireceğinin altını çizdi.

Boeing 767-300ER tipi uçaklarla yapılacak seferler, çarşamba, cuma ve pazar olmak üzere haftada 3 gün olarak planlandı. Air Canada'nın Atatürk Havalimanı'ndaki tüm yer hizmetleri ise Turkish Ground Services (TGS) tarafından verilecek.

Kaynak: AA

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)