Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
9. Dağ Filmleri Festivali 25 Şubat'ta Başlıyor

9. Dağ Filmleri Festivali 25 Şubat'ta Başlıyor

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 13 Ocak 2014
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
9. Dağ Filmleri Festivali 25 Şubat'ta Başlıyor

Dağ Kültürü Derneği tarafından düzenlenen 9. Dağ Filmleri Festivali, 25 Şubat - 2 Mart 2014 tarihlerinde; doğa, keşif, macera ve belgesel sinema tutkunlarıyla buluşuyor. Festivalde ödül rekortmeni filmlerin yanı sıra macera ile adrenalin dolu 50'ye yakın film ücretsiz gösterilecek.

Türkiye'nin, dağ, keşif ve macera konulu, ilk ve tek film festivali olan Dağ Filmleri Festivali, 25 Şubat'ta, İstanbul Beyoğlu'ndaki çeşitli mekanlarda izleyicileriyle buluşuyor. 2 Mart'a kadar sürecek festivale bu yıl; Fransız Kültür Merkezi, Galatasaray Aynalı Geçit ve Pusula Sanat Galerisi ev sahipliği yapacak.

Film sayısında rekor artış

Dünya festivallerinde gösterilen 600’den fazla film arasından belirlenen 2014 seçkisi 50’ye yakın filmden oluşacak. Filmler; "Ülkemizden", "Dünyadan", "Keşif Ruhu", "Doğa-Çevre-İnsan", "Su Dünyası", "Bisiklet", "Kayak" olmak üzere, 7 tema başlığı altında toplanıyor. Seçkide; rafting, dalış, dağcılık, kaya tırmanışı, base jump, kayak, dağ bisikleti gibi doğa sporlarının yanı sıra, çevre ve doğa belgeselleri ile gezi, keşif ve insan hikayeleri de yer alıyor.

Dinamik etkinlikler de var

Festival kapsamında; kitap sergileri, söyleşiler ve ödüllü yarışmalar da düzenleniyor. Geniş bir izleyici kitlesine hitap eden Dağ Filmleri Festivali kapsamındaki bu etkinliklerle; dağ ve doğa bilincine dikkat çekiyor, ulusal dağ ve doğa belgeselciliğine katkı sağlayarak doğa kültürü alanındaki önemli bir boşluğu dolduruyor.

National Geographic Dergisi’nin de ana basın sponsoru olduğu festivalin programıyla ilgili bilgi almak ve etkinlikleri takip etmek için www.dagfilmfest.org adresini ziyaret edebilirsiniz.