49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 4 Kıtada 1 Milyar Kişi Tarafından İzlenecek, Faydalı Bilgiler

49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 4 Kıtada 1 Milyar Kişi Tarafından İzlenecek

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 4 Kıtada 1 Milyar Kişi Tarafından İzlenecek

Bu yıl 49.'su düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 21-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Organizasyonu 4 kıtada, 130'dan fazla ülkede, 1 milyar kişi izleyecek.

İstanbul'un 2020 Olimpiyat adaylığı öncesi dünya spor otoritelerinin gözü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda olacak. Organizasyondaki başarısı ile kendi kategorisinde dünyanın en önemli yarışlarından birisi olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 2013 yılında 21-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda dünya çapında 25 takımdan 200 bisikletçi pedal pedala mücadele edecek. TUR, 8 gün boyunca 4 kıtada 130'dan fazla ülkede 1 milyar kişi tarafından canlı olarak izlenecek.

Türkiye'nin doğa ve tarihi güzellikleri içinden geçen birbirinden zorlu 8 etaplık 1.199 kilometrelik parkuru ile bisiklet severleri 8 gün boyunca ekran başına kilitleyecek 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na; Alanya, Antalya, Elmalı, Göcek, Marmaris, Bodrum, Selçuk, Kuşadası, İzmir ve İstanbul ev sahipliği yapacak. TUR'un yeni etabı olarak konumlanan Bodrum-Selçuk etabında bisikletçiler, Meryem Ana Tepesi'ne pedal basacaklar.

Alanya'dan İstanbul'a, dünyaca ünlü 200 bisikletçinin kıyasıya rekabetinin yanı sıra; 250 araçlık 1.200 kişilik konvoyu ile TRT ve Eurosport başta olmak üzere dünyanın birçok önemli kanalında 8 gün boyunca toplamda 80 saat üzerindeki canlı yayını ile 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Türkiye'nin güzelliklerini dünyaya tanıtacak!

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)