34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu Altın Kategoride!, Haber - Duyuru

34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu Altın Kategoride!

Sen De Görüşlerini Paylaş

Haber - Duyuru
Editor tarafından eklendi.

34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu Altın Kategoride!

11 Kasım 2012 Pazar günü başlayacak olan ve 34.'sü düzenlenen Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu'nda bu yıl altın kategoride koşulacak.

Vodafone'un sponsorluğunu üstlendiği 34. İstanbul Avrasya Maratonu'nda 13 bin atlet kıyasıya yarışacak. 100 bin halkında yürüyüşe katılacağı tahmin edilen maraton bu yılda heyecanlı saatler yaşatacak. Kıtalar arası koşulan ilk ve tek yarış özelliğine sahip olan İstanbul Avrasya Maratonu, geçtiğimiz yıl Uluslararası Atletizm Federasyonu Birliği tarafından "Altın Kategori" unvanı almıştı.

34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu, 11 Kasım 2012 Pazar günü start verecek. Maratonda birinci olacak erkek ve kadın atletlere 50 bin dolar verilecek. Bunun yanı sıra ikincilere 25, üçüncülere 15, dördüncülere 10 ve beşincilere 8 bin dolar para ödülü verileceği açıklandı.

Heyecanla beklenen 34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu, koşuya Boğaziçi Köprüsü'nün 300 metre gerisinden başlanacak. Maraton başladığı an Boğaziçi Köprüsü geçilecek ve ardından Barbaros Bulvarı'ndan Beşiktaş'a koşulacak. Sonrasında sahil yolundan Karaköy'e, Galata Köprüsü'nden Eyüp'e yönelecek olan Maratoncuların bitiş noktası tarihte At Meydanı olarak bilinen Sultanahmet Camii'nin giriş kapısında son bulacak. Halk ise yürüyüşe Altunizade Köprüsü'nün altından başlayıp BJK İnönü Stadyumu'nun önünde yürüyüşü bitirecek.

Tüm basının ve halkın merakla beklediği 34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu; 8, 15, 42 kilometrelik koşulara saat 09:00'da başlayacak. Halk ise 09:30'da yürüyüşe başlamış olacak. Kıyasıya rekabetin heyecanla izleneceği maraton, 11 Kasım 2012 Pazar günü başlıyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler