Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Yapmadan Dönme
30. Yıl, 2 Yarış, Tek Tutku: The Bodrum Cup Heyecanı Başlıyor

30. Yıl, 2 Yarış, Tek Tutku: The Bodrum Cup Heyecanı Başlıyor

Paylaş
Editor  
Eklenme: 08 Ekim 2018
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
30. Yıl, 2 Yarış, Tek Tutku: The Bodrum Cup Heyecanı Başlıyor
Türkiye’nin en büyük yelkenli yarışı olan American Hospital The Bodrum Cup, 30. yılında biri İstanbul, diğeri Bodrum çıkışlı olmak üzere ardı ardına 2 yelken yarışı gerçekleştiriyor.

American Hospital The Bodrum Cup; denizi, yelken sporunu ve Bodrum’u sevenlerin yakından tanıdığı etkinliklerin başında geliyor. Yaz ayını dolu dolu yaşayan Bodrum’da tam yaz bitti derken gerçekleştirilen, deniz üstünde ve Bodrum’da adeta bir şölen havası yaşatan The Bodrum Cup, hafta boyunca birbirinden keyifli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

30. Yıl, 2 Yarış, Tek Tutku: The Bodrum Cup Heyecanı Başlıyor

Four Seasons Hotel Bosphorus The Bodrum Cup İstanbul Challenge İlk organizasyon 13 Ekim Cumartesi günü Kalamış Marina’dan çıkan 25 teknenin İstanbul Boğazı’ndan geçiş korteji ile başlayacak. Four Seasons Hotel Bosphorus The Bodrum Cup İstanbul Challenge’ta yelkenlilerin boğaz geçişini, 14 Ekim’de yatların lansmanı ve takip eden günlerde de Yalıkavak’a doğru uzanan yarış etapları takip edecek. Ahşap yelkenli guletlerin İstanbul Boğazı’ndan geçişinin ardından, yarış etapları başlayacak ve Yalıkavak’ta son bulacak. 30. Yıl, 2 Yarış, Tek Tutku: The Bodrum Cup Heyecanı Başlıyor

American Hospital The Bodrum Cup 22 Ekim’de gerçekleşecek Four Seasons Hotel Bosphorus The Bodrum Cup İstanbul Challenge ödül töreninin ardından American Hospital The Bodrum Cup’ın kampanası çalacak ve 27 Ekim’e kadar sürecek olan 2. yarış başlayacak. 22-27 Ekim tarihleri arasından birbirinden güzel konerler ve etkinliklerle Bodrum yarımadası adeta bir festival havasına bürünecek. 30. Yıl, 2 Yarış, Tek Tutku: The Bodrum Cup Heyecanı Başlıyor

American Hospital The Bodrum Cup yelken yarışlarının bir özelliği de, yelken bilmeyenlerin de yarışlara katılabilecek olması ve gerek yarış teknelerindeki kamaralarda, gerekse seyir teknelerinde yer alarak yarışa daha yakından ortak olabilme şansları. Bodrum Cup yarışları hakkında daha fazla bilgi almak için linki tıklayabilir ve bireysel katılım formu doldurarak siz de bu heyecana ortak olabilirsiniz.

Dilerseniz Neredekal.com Instagram hesabında devam eden çekilişe katılarak, yarışmaya katılmak için şansınızı deneyebilirsiniz.