Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
2021 Yaz Sezonunda Otel Fiyatları Nasıl?

2021 Yaz Sezonunda Otel Fiyatları Nasıl?

Paylaş
Merve Aygün Engin  
Eklenme: 28 Haziran 2021
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
2021 Yaz Sezonunda Otel Fiyatları Nasıl?
Tatil mevsimi geldi, yavaş yavaş sezon açılıyor ve yediden yetmişe herkes tatil planları yapıyor. Her ne kadar aşılanmada hızlı adımlar atsak da sonbahardan önce yurt dışına seyahat etmek zor gibi duruyor. Hal böyle olunca da yurt içi rotaları yaz tatili için imdadımıza yetişiyor.

Yaz tatili için genellikle deniz, kum ve güneş üçlüsü tercih edilse de Karadeniz gibi doğa turizmi de popüler noktalar arasında. Yerli turist bütçesine ve kendine uygun tarihlere göre rezervasyon yapıyor, otel fiyatları ise döneme ve konsepte göre değişiyor. Bakalım hangi bölgeler daha ekonomik, hangileri daha pahalı? Gelin fiyatlara bir göz atalım.

Akdeniz Bölgesi 2021 Yaz Sezonunda Otel Fiyatları Nasıl?

Yaz tatili demek pek çok kişi için Antalya demek. Akdeniz Bölgesi’nin gözde tatil rotası olan Antalya’da pek çok seçenek bulunuyor. Örneğin oteller bölgesi Alanya’da temmuz ayı için her şey dahil beş yıldızlı oteller iki kişi için geceliği 1200 TL’den başlıyor. Ağustos ayı için bu fiyatlar hemen hemen aynı. Otellerin konumuna, sunduğu hizmetlere ve her şey dahil olup olmadığına göre fiyatlar değişiklik gösteriyor.

Kemer’de temmuz ve ağustos ayları için her şey dahil beş yıldızlı oteller iki kişi için geceliği 900-1300 TL arasında değişiyor. Kaş için ise fiyatlar çok daha uygun. Her şey dahil konseptli oteller Kaş ve çevresinde bulunmadığı için burada iki kişi için temmuz ve ağustos aylarında geceliği 600-800 TL arasında pansiyon veya butik otellerde konaklamanız mümkün. Bayramlarda fiyatlar değişiklik gösterebiliyor.

Ege Bölgesi 2021 Yaz Sezonunda Otel Fiyatları Nasıl?

Yaz tatilinde en çok tercih edilen bir diğer bölge Ege Bölgesi. Özellikle Muğla ve çevresi temmuz ve ağustos aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret ediliyor. Bodrum’da temmuz ayında her şey dahil beş yıldızlı otellerde fiyat iki kişi için geceliği 1200 TL’den başlıyor. Bu fiyatlar ağustos ayında da hemen hemen aynı. Fethiye tarafındaki her şey dahil beş yıldızlı oteller temmuz ve ağustos aylarında iki kişi için geceliği 1700-1800 TL arasında değişiyor. Fethiye’de üç veya dört yıldızlı otellerde sadece kahvaltı dahil konaklamak isterseniz fiyat iki kişi için geceliği 500-1000 TL arasında. Marmaris tarafındaki her şey dahil beş yıldızlı oteller temmuz ve ağustos aylarında iki kişi için geceliği 1000-1500 TL arasında değişiyor.

Marmaris’teki apart evler ve pansiyonlar çok daha makul ve fiyatları iki kişi için geceliği 500-800 TL arası. Çeşme’de ise fiyatlar daha yüksek. Temmuz ayında beş yıldızlı otellerde yarım pansiyon konaklama fiyatları 1100-1700 TL arası. Bu fiyat sadece kahvaltı dahil dört yıldızlı ya da butik otellerde iki kişi için geceliği 600-700 TL arasında değişiyor. Ağustos ayı için de fiyatlar hemen hemen aynı. Kaz Dağları köylerinden Adatepe köyünde kahvaltı dahil butik otellerde konaklamak isterseniz fiyatlar iki kişi için geceliği 700 TL’den başlıyor.

Karadeniz Bölgesi 2021 Yaz Sezonunda Otel Fiyatları Nasıl?

Yaz tatilinde yayla turizmi de oldukça popüler olduğu için, haziran-ağustos aylarında Karadeniz’e giden pek çok kişi oluyor. Özellikle Trabzon, Rize ve Artvin’de ön plana çıkan bungalov evler ya da ahşap köy-yayla evleri, Karadeniz’e gidenlerin gözdesi. Ayrıca bu bölgede butik otel seçenekleri de var. Trabzon’da butik otellerde sadece kahvaltı dahil konaklamak isterseniz fiyat iki kişi için geceliği 500 TL’den başlıyor. Rize Ayder Yaylası’nda bungalovlarda sadece kahvaltı dahil konaklamak isterseniz fiyat iki kişi için geceliği 500-800 TL arasında değişiyor. Artvin çevresinde, özellikle gezginlerin tercihi olan Gürcü köyü Macahel’de de ahşap köy evleri ve pansiyonlarda konaklama fiyatları hemen hemen Ayder ile aynı. Fiyatlar iki kişi için geceliği 500-600 TL arasında. Kapadokya Bölgesi 2021 Yaz Sezonunda Otel Fiyatları Nasıl?

Peribacaları, gün doğumunda yapılan balon turları ve leziz yemekleriyle ünlü Kapadokya, dört mevsim ziyaret edilen bir yer. Yerli ve yabancı turistlerin her daim gözdesi olan Kapadokya’da hemen hemen her bütçeye uygun otel bulmak mümkün. Temmuz ve ağustos aylarında sadece kahvaltı dahil beş yıldızlı taş oteller iki kişi için geceliği 900-1500 TL arasında değişiyor. Otelin konumu ve olanaklarına göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. Konum itibariyle daha çok Göreme ve Ürgüp taraflarındaki otelleri tercih ediliyor. Özellikle taş oteller revaçta. Marmara Bölgesi 2021 Yaz Sezonunda Otel Fiyatları Nasıl?

Marmara Bölgesi’nin en popüler tatil rotası olan Balıkesir’de yaz tatili çok eğlenceli geçiyor. Birbirinden güzel beldelere sahip olan Balıkesir’de doğa ve deniz tatili iç içe oluyor. Ayvalık tarafında temmuz ve ağustos aylarında sadece kahvaltı dahil oteller iki kişi için geceliği 500-1000 TL arasında değişiyor. Akçay tarafında ise fiyatlar daha uygun ve sadece kahvaltı dahil oteller iki kişi için geceliği 400 TL’den başlıyor. Altınoluk için de fiyatlar hemen hemen aynı.

Yaz tatili demek deniz, kum, güneş ve doğa demek. Kapadokya ve GAP bölgesi bu dönemde çok sıcak olduğu için temmuz ve ağustos aylarında daha çok Akdeniz, Ege, Karadeniz ve Marmara bölgeleri tercih ediliyor. Bu bölgelerde apart evler ve pansiyon fiyatları otellere göre çok daha uygun ama yine de iki kişi için gecelik en az 500-700 TL’yi gözden çıkarmak gerek. İster yüzün, ister yaylalarda doğayla baş başa vakit geçirin, kendinize zaman ayırmak size çok iyi gelecek. Tercihinizi hangi bölgeden yana kullanacağınıza karar verip yola çıkmanız yeter, gerisi yolda hallolur. Sizce de öyle değil mi?

Yorumlar

Ufuk Tandoğan güneş 
28.06.2021
Fiyatlar uçuk adam gibi bir tatil yapmak imkansız.be sinir bozucu Rus- İngiliz- Alman bizden daha kaliteli tatil yapıyor malesef
hakan çoban 
29.06.2021
Paramızın değeri eksi seviyelerde turist 1000 euro bozduruyor,kral oluyor..
Cengiz akdemir 
29.06.2021
2018 yilinda dalyan bolgesinde 3 gun aile odasinda konakladigim apart otel e 105 ? euro odedim bugun ayni agustos ayinda 3 gunlugune 2 kisi fiyat istedigimde 2400 tl fiyat istiyor yine 2019 datcada gunlugu 275 tl 4 kisi kaldigim apart a bugun 2 kisi 750 tl para isteniyor dovizin bile 2.5 kati fazla artmis pandemin acisini bizden cikarmaya calisiyorlar bende buna firsat vermemek icin hayatimda ilk kez cadir kuracam firsatcilara prim vermemek adina bilgilerinize
c8426e06 
29.06.2021
devamlı yiyelim içelim tüketelim anlayışı içinde olduğunuz sürece bu fiyatları çok ararsınız benzin zamlarına senelerce bir protesto ettiremedik çok değil 2 gün binmeyelim arabaya dedik 2 gün yetecekti onu bile beceremedik çok acil işlerimiz var ya çok önemli toplumuz biz durursak dünya durur ya mazallah
kemal 
30.06.2021
Pandemi bahanesi, döviz arttı fırsatçılığı yine baş göstermiş. Kimse gitmesin anlasınlar ama...