2019'da Misafirlerin Otellerde Arayacağı 8 Özellik, Türkiye

2019'da Misafirlerin Otellerde Arayacağı 8 Özellik

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

2019'da Misafirlerin Otellerde Arayacağı 8 Özellik
Yeni bir yıla henüz adım attık. Şimdi yeni kararlar almanın ve onları uygulamanın vakti. Değişen yılla birlikte misafir deneyimleri de farklı bir yöne doğru yol almaya devam ediyor. Misafir deneyiminin önemini sürekli vurguluyor ve bunun değişen bir yapıda olduğunu da her fırsatta dile getiriyorduk zaten. 2019 yılında da bu değişmeyecek ama artık tam olarak ne istediğini bilen konuklarla karşı karşıya olduğunuzu söylememiz gerekiyor. Sıraladığımız bu 8 maddenin üzerine daha önce konuşmuştuk aslında ancak her biri 2019'da sandığımızdan daha da çok önem arz edecek.

1 – Sorunsuz Mobil Kullanımı

mobil kullanımÖnce rezervasyon aşamasından başlamak gerekiyor sanıyoruz. Defalarca belirttik, yine söylüyoruz, artık mobil kullanım oranı inanılmaz ölçüde arttı. Dolayısıyla bu konuya ciddi şekilde eğilmeniz gerekiyor. Potansiyel misafirleriniz, hakkınızda erişmek istediği tüm bilgilere cep telefonları üzerinden ulaşıyor artık. Dolayısıyla işe önce otel web sitenizi mobil ile uyumlu hale getirmekle başlamanızı tavsiye ediyoruz.

2 – Videolu Tanıtımlar

tanıtım videolarıGeçtiğimiz aylarda oteller için tanıtım videolarının önemini vurgulayan bir içerik hazırlamıştık. Orada da belirttiğimiz gibi, 2019'da videolu tanıtımlar daha fazla önem teşkil edecek. Zira artık herkes çok meşgul ve bilginin hızlı elde edileni makbul. Video içeren tanıtımlar, hem 3-4 dakika gibi bir sürede misafirlerin fikir sahibi olmasını sağlıyor hem de güvenilir bilgi kaynağı olarak görülüyor.

3 – Öne Çıkarılmış Yöresel Olanaklar

yöreselÇünkü artık insanların tatil anlayışı da farklı bir yöne evirildi. Deniz-kum-güneş üçlüsünden ziyade, daha deneyim odaklı tatiller son yıllarda seyahatseverlerin daha çok ilgisini çekiyor. Özellikle yerel deneyimler bir hayli revaçta diyebiliriz. Hal böyle olunca otelcilerin bu konuya eğilmeleri gerektiği yadsınamaz bir gerçek. 2019, yerel deneyimleri çok daha ön planda göreceğimiz bir yıl olacak gezginler için. Bir otelci olarak yöresel olanaklarınızı ön plana çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.

4 – Çevre Dostu Bir Yaklaşım

çevre dostuNasıl çevre dostu olunur, önce biraz bundan bahsedelim dilersiniz. Yeşil alanları arttırarak, plastik bardaklar yerine cam bardaklara yönelerek, güneş enerjisinden yararlanarak, vs. gibi çok sayıda alternatifi hayatınıza katarak çevre dostu bir yaklaşım sergileyebilirsiniz. Herkesin çok daha fazla bilinçlendiğini ve daha duyarlı olmaya başladığını görmezden gelemeyiz. Bundan sonra otellerin de bu konuda daha hassas olması gerekiyor. Çevre dostu oteller, 2019 yılında en çok tercih edilecek oteller arasında yer alacak.

5 – Sadelik ve Ev Konforu

otel odası dekorasyonuSon yıllarda misafir yorumlarında da sıklıkla karşımıza çıkan "ev rahatlığı" terimi, 2019 yılında bir otelde aranılan yegane özelliklerden biri olacak. Bununla birlikte otel ve oda dekorasyonlarında minimalizm, yani sadelik ön plana çıkacak. Göz yoran ve kalabalık iç mekanların aksine, sadece misafirlerin ihtiyaçlarıyla donatılmış ferah mekanlar daha bir revaçta olacak. Daha önce hazırladığımız Misafir Memnuniyetini Arttırmak İçin Odalarınızı Nasıl Tasarlamalısınız? başlıklı içeriğimizi incelemenizi öneririz.

6 – Lezzetli Bir Mutfak

otel mutfağıVermiş olduğunuz hizmetlerin niteliğini artmanız da 2019'un gerekliliklerinden biri. Özellikle mutfağınızı küçük dokunuşlarla da olsa biraz daha farklılaştırmalısınız. Son yıllarda gurme seyahatin ön plana çıktığını siz de fark etmişsinizdir. Dolayısıyla misafirler de artık kahvaltı ve yemeklerle mest olmak istiyorlar. Hele ki bulunduğunuz bölgeye özgü lezzetler varsa, kesinlikle tesis mutfağınıza eklemeniz gerekiyor.

7 – Otel Tarafından Organize Edilen Etkinlikler

otel etkinlikleriTatillerin şekil değiştirdiğinden bahsetmiştik. Artık deniz-kum-güneş üçlüsünün yanı sıra, misafirler farklı deneyimler de yaşamak istiyorlar. Bu konuda onların ihtiyaçlarına ne kadar cevap verirseniz, o kadar kazançlı çıkarsınız. Bu bir tekne turu ya da yürüyüş etkinliği olabileceği gibi, tesisinizi rutinden kurtaracak canlı müzik benzeri etkinlikler de olabilir. Elinizdeki imkanlar doğrultusunda şekillendirebilirsiniz.

8 – Misafir Deneyimine Ne Kadar Önem Verildiği

misafir deneyimiElbette ki kaçınılmaz bir son olarak misafir deneyimine ne denli önem vereceğiniz en önemli etkenlerden biri olacak bu yıl. Bu anlamda teknolojik imkanlarınızı olabildiğinizce geliştirmenizi tavsiye ediyoruz. Misafirlerinizin işini ne kadar kolaylaştırır, onlara ne kadar ergonomik hizmetler sunarsınız, memnuniyet seviyesini de o kadar artırtmış olursunuz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)