2019'da Daha Fazla Rezervasyon Almanızı Sağlayacak 7 İpucu, Türkiye

2019'da Daha Fazla Rezervasyon Almanızı Sağlayacak 7 İpucu

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

2019'da Daha Fazla Rezervasyon Almanızı Sağlayacak 7 İpucu
Her yıl olduğu gibi 2019'un da belli başlı trendleri olacağı aşikar. Bu trendleri yakalayabilenler için şanslı bir yıl olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Görünen o ki 2019'da gezginlere yönelik mobil uygulamalar ve gerçek misafir yorumları en temel trendler arasında yer alacak. Tüm bunların rezervasyonlarınız üzerinde ciddi olumlu etkileri olacak elbette. Tatilci beklentilerinin sürekli olarak değiştiğini varsayarsak, rezervasyon stratejilerinizi geliştirerek oldukça başarılı bir yıl geçirebilmeniz mümkün. Biz de sizlere bu konuda yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşalım istedik.

1 – Web Sitenizi Mobil ile Uyumlu Hale Getirin

mobil site nasıl olmalı?Bunu çok sık dile getiriyoruz. Ancak 2019'da otel web sitenizin mobil ile kesinlikle kusursuz bir şekilde uyumlu olması şart. Yoksa bu yıldan istediğiniz beklentiyi alamazsınız. Çünkü artık konukların büyük bir çoğunluğu rezervasyonlarını cep telefonları üzerinden yapıyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kullanıcıların neredeyse %70'i, seyahatlerinin tüm aşamalarını mobil üzerinden yapıyor.

2 – Neredekal.com'da Listelenin ve Ücretlerinizi Mutlaka Belirtin

neredekal listelemeNeredekal.com'un listeleme sayfasında yer almak, rezervasyonlarınızı arttırmak için oldukça etkili bir yol. Şöyle ki, eğer oteliniz bilindik bir isme sahip değilse, insanların sizi fark etmesi böylesine bir rekabet ortamında oldukça zor. Neredekal.com, otelinizi ve bulunduğunuz bölgeyi tanıtma konusunda sizlere fazlasıyla yardımcı oluyor. Tabi bunu yapmak için de fiyatlarınızı da sürekli olarak güncel tutmanız gerekiyor. Neredekal.com'da yer almak için buraya tıklayabilir, fiyat ekleme ya da güncelleme için ise CRM danışmanınızı arayabilirsiniz.

3 – Misafir Yorumlarından Faydalanın

misafir yorumuNeredekal.com olarak bu konuya son derece hassasiyet gösteriyoruz. Hele ki 2019'da çok daha fazla önem kazanacak olan misafir yorumları, özellikle tereddüt yaşayan potansiyel misafirlerinizin dikkatini çekecektir. Tesisinizin hiç yorumu bulunmuyorsa, bu durumun misafirlere güven vermeyeceğini belirtmek isteriz. Konuk değerlendirmeleri çok önemli. Akabinde sadece olumlu görüşlerin yer aldığı bir tesisin de güvenirliliğinin sorgulandığını belirtmekte fayda var. Olumlu-olumsuz görüşlerin dengesi de bir hayli önem teşkil ediyor.

4 – Doğru Zamanda Reklam Hakkınızı Kullanın

reklam hakkı nedir?Bu konuya da daha önce değinmiştik. Neredekal.com'un üyelik paketlerinin içerisinde reklam hakkı da bulunuyor. Ancak sizin paketiniz bu hizmeti kapsamıyor ya da siz bu hakkınızı çoktan kullanmış olabilirsiniz. Böyle durumlarda da ekstra reklam hakkı satın alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Burada doğru zamanda doğru hamleyi yapmak çok önemli. Neredekal.com reklam hakkı ile ilgili daha fazla bilgi için 0216-368-8040 numaralı telefondan ya da destek@neredekal.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

5 – Gelen Rezervasyon Taleplerine Anında Cevap Verin

rezervasyon talebiKimi kullanıcılar doğrudan rezervasyon yaptırmadan önce, tesisten yetkili biriyle konuşmak ve ön bilgi almak isteyebiliyorlar. Böyle durumlarda misafirlerin sorularına ya da taleplerine hızlıca cevap verebiliyor olmak önemli bir nokta. Kararını çoktan vermiş bir misafiri, sırf rezervasyon sürecinde hayal kırıklığı yaşadığı için kaybedebilirsiniz. Dolayısıyla gelen talepleri en hızlı şekilde çözmeli, gerekirse tesisinizi 7/24 ulaşılabilir hale getirmelisiniz.

6 – Otelinizin Dikkat Çeken Özelliklerini Ön Plana Çıkarın

sonsuzluk havuzuManzara, konum, açık büfe kahvaltı, eşsiz bir dekorasyon, sonsuzluk havuzu, vs. Otelinizin en dikkat çekici özelliği ne ise, onu mutlaka ön plana çıkarın. Bununla birlikte misafir kitlenizi olabildiğince iyi tanımalısınız ki, onların dikkatini çekecek unsurları da bulabilin. Mutlaka otel profilinizi görsellerle zenginleştirin. Gerekirse video avantajlarından yararlanın. Bilgilerinizi güncel tutmaya özen gösterin.

7 – Bir Sadakat Programı Uygulayın

sadakat programıYani sürekli olarak sizi tercih eden, sizinle iletişimi diğer misafirlerinize göre daha farklı olan misafirlerinizi ödüllendirmenizden bahsediyoruz. Onlara özel teklifler veya dönemsel olarak promosyonlar sunabilirsiniz. Bir sonraki konaklamalarında yine sizi tercih ettiklerinde otelinizin hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecekleri bir kupon verebilirsiniz mesela. Bunu bulunduğunuz platformlar ve web sitenizin üzerinden duyurmayı da unutmayın. Tüm bunları uyguladığınızda, rezervasyonlarınızdaki gözle görülür artışı sizler de fark edeceksiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)