2018'de Popüler Olan 10 Yer

Görüşünüzü Paylaşın 3 Yorum

Rota Önerileri Sevgi Özdil

2018'de Popüler Olan 10 Yer
Yılın son günlerini yaşadığımız bu zamanlarda Türkiye'yi keşfedenler yine gizli kalamadı. Bakalım bu yıl en çok nereler aratılmış ve hangi tatil bölgeleri rağbet görmüş. Geçtiğimiz yıl da hazırladığımız en popüler yerleri listelediğimiz 2017'nin En Çok Tercih Edilen 10 Destinasyonu yazımıza göz atabilirsiniz.

10 – Kızkalesi / Mersin

KızkalesiGeçen sene 8. sıradan listemize girmeyi başaran Kızkalesi bu yıl biraz düşüşe geçmiş ve listemize kıl payı 10. sıradan girmeyi başarmış. Üzerine düşen ilgiyi kaybetmeye başlamış olan Kızkalesi özellikle yaz aylarında fazlaca aratılmış. Denizin ortasında bulunan ve Mersin'in simgelerinden olan tarihi kale buraya ismini de vermiştir.

9 - Ayder Yaylası / Rize

Ayder yaylasıListemize 2018'de girmeyi başaran Ayder Yaylası doğası ve sıcakkanlı insanlarıyla bu yıl tam bir cazibe merkezi konumunda. Sadece yerli turistlerin değil yabancı turistlerin de oldukça yoğun bir ilgi gösterdiği Ayder Yaylası yılın dört mevsimi ziyaret edilebilen bir destinasyon.

8 - Avşa Adası / Balıkesir

Avşa adası2016 yılında listemize 6. sıradan giren Avşa Adası, 2017'de kendine yer edinememişti. Bu yılsa yeniden listemize girmeyi başaran Avşa Adası, İstanbul'a yakınlığıyla özellikle yaz aylarında sıkça tercih edilmişti.

7 - Ayvalık / Balıkesir

AyvalıkAyvalık her yıl listemizde yer bulmayı başaran bir destinasyon. Bu yıl Ayvalık bizim de gözbebeğimizdi ve her tatil planımızda ‘Bi Ayvalık yapalım.' ‘Roka, balık, Ayvalık zamanı geldi.' diyerek hep soluğu aldığımız yer oldu. Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Plajı, Cunda Adası ve Kozak Yaylası da Ayvalık gezimizde en çok gezilen yerlerdendi.

6 - Ağva Otelleri / İstanbul

AğvaMega kentin arka bahçesi Ağva, şehirden çok uzaklaşmadan dinlenmek ve küçük bir kaçamak yapmak isteyenlerin ilk tercih ettiği yerlerden. 2016'da 2. sıradan liseye giriş yapan Ağva, 2017'de 6. sıraya gerilemişti. Bu yıl da yerini koruyarak listemizde 6. sırada.

5 - Çeşme / İzmir

Çeşmeİzmir'in ve Ege'nin incisidir Çeşme. 2016'da 8. sırada bulunan Çeşme 2017'de yerini Alaçatı'ya kaptırmıştı. Bu yıl tacını geri alarak listemize 5. Sıradan giriş yaptı. Enfes plajları, eğlence mekanları, restoranlarıyla bu yıl baya bir rağbet olmuş Çeşme'ye.

4 - Alaçatı / İzmir

Alaçatıİzmir'in gözbebeği Çeşme, Çeşme'nin gözbebeği Alaçatı 2017'de listemize 1. sıradan girmişti. Bu yıl ise 3 sıra gerileyerek 4. sırada listemizde yer buldu. Ot festivali, beyaz badanalı evler, taş sokakları, şirin mi şirin kafeleri, restoranları ve harika butik otelleriyle Alaçatı yaz tatillerinin vazgeçilmezi. Sadece tatilcileri değil efsane rüzgarlarıyla da sörfçüleri kendine mıknatıs gibi çekiyor Alaçatı. Sakızlı lezzetleri ve keyifli akşamları ile Alaçatı, havasını soludukça içinize işlemeye devam edeceğe benziyor.

3 - Fethiye / Muğla

Fethiyeİşte tarih ve doğanın muhteşem uyumunu bir arada sunan efsane bir yer. Üçüncülük tacını havada kapan Fethiye bu övgüyü sonuna kadar hak eden bir yer. 2016'da listemize 10. sıradan giren Fethiye, geçen sene yerini Alanya'ya kaptırmıştı. Bu yılsa öyle bir atağa geçti ki hem listemize girdi hem de eski sırasını çokça geride bıraktı. Jeep safarileri, yamaç paraşütü, tüplü dalış ya da günübirlik tekne turlarıyla Fethiye aktivite dolu bir tatil ve cazibe merkezi.

2 - Marmaris / Muğla

MarmarisListemize hızlı bir giriş yapan Marmaris, bu yıl zirveyi zorladı resmen. 2016 ve 2017 listelerimizde yer bulamayan Marmaris bu yıl herkesin en sevdiği 2. destinasyon oldu. Peki Marmaris'i 2. sırada görmek bizi şaşırttı mı? Hayır. Bu sonucu sonuna kadar hak ettiğini düşünüyoruz.

1 - Bodrum / Muğla

Bodrumİşte 2018'in lideri BODRUM. 2016'da listeye giremeyen, 2017'de ise listeye 7. sıradan giren Bodrum, 2018'de sizler tarafından resmen şampiyon rotası olarak ilan edildi. Liderlik sıralamasını hak eden Bodrum, bu yıl sadece yerli turistlerin değil yabancı turistlerin de yıl boyunca akın ettiği bir destinasyondu.
3 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
3
/

-

Öncelikle Ayder Yaylası ve Uzungöl artık görülmesi gereken yerlerden değil bence çünkü çok kötü yapılaşma var ve pis. Arap turistlerin istilasına uğramış durumda. O eski manzara resimleri kartpostallarda kalmış artık. İkinci olarak Bodrum'un da güzelliği kalmadı İstanbul'dan gelenler yüzünden. Nereye giderlerse Orayı bozuyorlar. İyi haftalar.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Bence bu yıl tavsiye edeceğiniz yerler arasında, Fethiye merkezli Köyceğiz, Kalkan, Kaş, Üçağız'a kadar ilk tatil destinasyonu olarak yer vermeniz. Her segmentte tatil planı yapan kişi ya da grupların en çok merak ettiği ayrıntılarla dolu bir çalışma olacaktır. Bu yaz favorim Üçağızdan Köyceğiz'e bir tatil planı.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

İstanbullu ünlülerin ve Arap turistlerin gittiği yerler dinlenmek için oraları tercih edecek kişileri uzaklaştırıyor. Bölgesel mimariden ziyade rant hırsı ile yapılan betonlaşma, aşırı fiyatlar ve kalabalık insanları zaman zaman uzaklaştırıyor ve sıralama değişiyor. Biz artık asla Çeşme ve Alaçatı'ya gitmiyoruz. Ayvalık belli bir düzeyde, Sığacık bile Alaçatı'ya dönüşmüş. Bodrum'a giriş için 3-4 saat otomobil kuyrukları oluşmuştu bu yaz aylarında. Amaç dinlenmek mi? Yoksa Bodrum'daydım, Alaçatı'dayım demek mi?

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)