Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
2018'de Popüler Olan 10 Yer

2018'de Popüler Olan 10 Yer

Paylaş
Sevgi Özdil  
Eklenme: 13 Aralık 2018
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
2018'de Popüler Olan 10 Yer
Yılın son günlerini yaşadığımız bu zamanlarda Türkiye’yi keşfedenler yine gizli kalamadı. Bakalım bu yıl en çok nereler aratılmış ve hangi tatil bölgeleri rağbet görmüş. Geçtiğimiz yıl da hazırladığımız en popüler yerleri listelediğimiz 2017'nin En Çok Tercih Edilen 10 Destinasyonu yazımıza göz atabilirsiniz. 10 – Kızkalesi / Mersin Kızkalesi

Geçen sene 8. sıradan listemize girmeyi başaran Kızkalesi bu yıl biraz düşüşe geçmiş ve listemize kıl payı 10. sıradan girmeyi başarmış. Üzerine düşen ilgiyi kaybetmeye başlamış olan Kızkalesi özellikle yaz aylarında fazlaca aratılmış. Denizin ortasında bulunan ve Mersin’in simgelerinden olan tarihi kale buraya ismini de vermiştir.
Neredekal Değerlendirme1.6/5 Kötü
(3 değerlendirme)
Kumbahçe Mah, Bodrum, Muğla
Bu tesiste aradığın tarihler için fiyat bilgisine ulaşamadık. Tarih değiştirerek yeniden deneyebilirsin.
9 - Ayder Yaylası / Rize Ayder yaylası

Listemize 2018’de girmeyi başaran Ayder Yaylası doğası ve sıcakkanlı insanlarıyla bu yıl tam bir cazibe merkezi konumunda. Sadece yerli turistlerin değil yabancı turistlerin de oldukça yoğun bir ilgi gösterdiği Ayder Yaylası yılın dört mevsimi ziyaret edilebilen bir destinasyon.
Otel
Çocuk Dostu
Neredekal Değerlendirme3.6/5 Çok İyi
(11 değerlendirme)
Bayraklıdede, Kuşadası, Aydın
Bu tesiste aradığın tarihler için fiyat bilgisine ulaşamadık. Tarih değiştirerek yeniden deneyebilirsin.
8 - Avşa Adası / Balıkesir Avşa adası

2016 yılında listemize 6. sıradan giren Avşa Adası, 2017’de kendine yer edinememişti. Bu yılsa yeniden listemize girmeyi başaran Avşa Adası, İstanbul’a yakınlığıyla özellikle yaz aylarında sıkça tercih edilmişti.
Otel
En İyi Tatil Otelleri
Neredekal Değerlendirme3.5/5 Çok İyi
(12 değerlendirme)
Siteler, Marmaris, Muğla
Bu tesiste aradığın tarihler için fiyat bilgisine ulaşamadık. Tarih değiştirerek yeniden deneyebilirsin.
7 - Ayvalık / Balıkesir Ayvalık

Ayvalık her yıl listemizde yer bulmayı başaran bir destinasyon. Bu yıl Ayvalık bizim de gözbebeğimizdi ve her tatil planımızda ‘Bi Ayvalık yapalım.’ ‘Roka, balık, Ayvalık zamanı geldi.’ diyerek hep soluğu aldığımız yer oldu. Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Plajı, Cunda Adası ve Kozak Yaylası da Ayvalık gezimizde en çok gezilen yerlerdendi.
Otel
Hayvan Dostu
Neredekal Değerlendirme3.9/5 Çok İyi
(21 değerlendirme)
Ölüdeniz, Fethiye, Muğla
Bu tesiste aradığın tarihler için fiyat bilgisine ulaşamadık. Tarih değiştirerek yeniden deneyebilirsin.
6 - Ağva Otelleri / İstanbul Ağva

Mega kentin arka bahçesi Ağva, şehirden çok uzaklaşmadan dinlenmek ve küçük bir kaçamak yapmak isteyenlerin ilk tercih ettiği yerlerden. 2016’da 2. sıradan liseye giriş yapan Ağva, 2017’de 6. sıraya gerilemişti. Bu yıl da yerini koruyarak listemizde 6. sırada.
5 - Çeşme / İzmir Çeşme

İzmir’in ve Ege’nin incisidir Çeşme. 2016’da 8. sırada bulunan Çeşme 2017’de yerini Alaçatı’ya kaptırmıştı. Bu yıl tacını geri alarak listemize 5. Sıradan giriş yaptı. Enfes plajları, eğlence mekanları, restoranlarıyla bu yıl baya bir rağbet olmuş Çeşme’ye.
4 - Alaçatı / İzmir Alaçatı

İzmir’in gözbebeği Çeşme, Çeşme’nin gözbebeği Alaçatı 2017’de listemize 1. sıradan girmişti. Bu yıl ise 3 sıra gerileyerek 4. sırada listemizde yer buldu. Ot festivali, beyaz badanalı evler, taş sokakları, şirin mi şirin kafeleri, restoranları ve harika butik otelleriyle Alaçatı yaz tatillerinin vazgeçilmezi. Sadece tatilcileri değil efsane rüzgarlarıyla da sörfçüleri kendine mıknatıs gibi çekiyor Alaçatı. Sakızlı lezzetleri ve keyifli akşamları ile Alaçatı, havasını soludukça içinize işlemeye devam edeceğe benziyor.
Otel
Aile Dostu
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(13 değerlendirme)
Küplüpınar, Osmangazi, Bursa
Tatilsepeti.com
%10 Tasarruf
Sadece Konaklama
2.156 TL
3 - Fethiye / Muğla Fethiye

İşte tarih ve doğanın muhteşem uyumunu bir arada sunan efsane bir yer. Üçüncülük tacını havada kapan Fethiye bu övgüyü sonuna kadar hak eden bir yer. 2016’da listemize 10. sıradan giren Fethiye, geçen sene yerini Alanya’ya kaptırmıştı. Bu yılsa öyle bir atağa geçti ki hem listemize girdi hem de eski sırasını çokça geride bıraktı. Jeep safarileri, yamaç paraşütü, tüplü dalış ya da günübirlik tekne turlarıyla Fethiye aktivite dolu bir tatil ve cazibe merkezi.
Otel
Butik Otel
Neredekal Değerlendirme4.1/5 Mükemmel
(10 değerlendirme)
Bördübet, Marmaris, Muğla
Bu tesiste aradığın tarihler için fiyat bilgisine ulaşamadık. Tarih değiştirerek yeniden deneyebilirsin.
2 - Marmaris / Muğla Marmaris

Listemize hızlı bir giriş yapan Marmaris, bu yıl zirveyi zorladı resmen. 2016 ve 2017 listelerimizde yer bulamayan Marmaris bu yıl herkesin en sevdiği 2. destinasyon oldu. Peki Marmaris’i 2. sırada görmek bizi şaşırttı mı? Hayır. Bu sonucu sonuna kadar hak ettiğini düşünüyoruz.
Apart Otel
Aile Dostu
Neredekal Değerlendirme4.4/5 Mükemmel
(10 değerlendirme)
Kleopatra, Alanya, Antalya
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
1.193 TL
1 - Bodrum / Muğla Bodrum

İşte 2018’in lideri BODRUM. 2016’da listeye giremeyen, 2017’de ise listeye 7. sıradan giren Bodrum, 2018’de sizler tarafından resmen şampiyon rotası olarak ilan edildi. Liderlik sıralamasını hak eden Bodrum, bu yıl sadece yerli turistlerin değil yabancı turistlerin de yıl boyunca akın ettiği bir destinasyondu.
Otel
Aile Dostu
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 değerlendirme)
Obagöl, Alanya, Antalya
Bu tesiste aradığın tarihler için fiyat bilgisine ulaşamadık. Tarih değiştirerek yeniden deneyebilirsin.

Yorumlar

Levent Hırdavatçıoğlu 
17.12.2018
Öncelikle Ayder Yaylası ve Uzungöl artık görülmesi gereken yerlerden değil bence çünkü çok kötü yapılaşma var ve pis. Arap turistlerin istilasına uğramış durumda. O eski manzara resimleri kartpostallarda kalmış artık. İkinci olarak Bodrum'un da güzelliği kalmadı İstanbul'dan gelenler yüzünden. Nereye giderlerse Orayı bozuyorlar. İyi haftalar.
CANDENİZ GÜNDAY 
19.12.2018
Bence bu yıl tavsiye edeceğiniz yerler arasında, Fethiye merkezli Köyceğiz, Kalkan, Kaş, Üçağız’a kadar ilk tatil destinasyonu olarak yer vermeniz. Her segmentte tatil planı yapan kişi ya da grupların en çok merak ettiği ayrıntılarla dolu bir çalışma olacaktır. Bu yaz favorim Üçağızdan Köyceğiz’e bir tatil planı.
tokay ceritoğlu 
20.12.2018
İstanbullu ünlülerin ve Arap turistlerin gittiği yerler dinlenmek için oraları tercih edecek kişileri uzaklaştırıyor. Bölgesel mimariden ziyade rant hırsı ile yapılan betonlaşma, aşırı fiyatlar ve kalabalık insanları zaman zaman uzaklaştırıyor ve sıralama değişiyor. Biz artık asla Çeşme ve Alaçatı’ya gitmiyoruz. Ayvalık belli bir düzeyde, Sığacık bile Alaçatı'ya dönüşmüş. Bodrum’a giriş için 3-4 saat otomobil kuyrukları oluşmuştu bu yaz aylarında. Amaç dinlenmek mi? Yoksa Bodrum’daydım, Alaçatı’dayım demek mi?