Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
2018'de En Çok Okunan 10 İçeriğimiz

2018'de En Çok Okunan 10 İçeriğimiz

Paylaş
Bengi Alkaya  
Eklenme: 18 Aralık 2018
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
2018'de En Çok Okunan 10 İçeriğimiz
2018’i geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde şöyle bir dönüp bakıyoruz da Neredekal.com olarak tam 11 yıldır sizlerle seyahat tutkumuzu paylaşıyoruz. Her geçen gün yaşamınıza yeni bir deneyim katmayı amaçladığımız bu yolculukta ise sizler de bizi yalnız bırakmadınız ve hep birlikte keşifle geçen bir yılı daha geride bırakmış olduk. Peki geçtiğimiz bir yıl içerisinde sizler tarafından en çok okunan içeriklerimiz hangileri oldu biliyor musunuz? İşte 2018’in en favori 10 içeriği.
10 – Balayının Özel Olmasını İsteyenler balayı rotaları

2018 yılında balayına gidecek çiftler farklı alternatif arayışına girmiş olacak ki Türkiye’nin Az Bilinen Balayı Yerleri en çok okunan 10. içeriğimiz olmuş. Böylesine özel bir seyahatte henüz yeni evlenen çiftlerin hiçbir şeyi riske atmak istemediklerini bildiğimiz için bu konuda oldukça özenli davrandık. Bunun dikkatinizden kaçmadığını görebiliyoruz. :)
9 – Kayak Yapmaya Hevesli Olanlar kayak merkezleri

Tatil deyince ilk aklımıza gelen şeyler deniz ve güneş oluyor; fakat görüyoruz ki favorisi kış tatili olanlarımızın sayısı da bir hayli fazla. Listemizde 9. sırada yer alan Kayak Yapmaya İlk Kez Gideceklere Tavsiyeler yazısı da bunun bir göstergesi. Daha önce hiç kayak yapma fırsatı olmayanlara verdiğimiz tüyolar umarız işlerine yaramış ve bu işin üstesinden kolayca gelmelerini sağlamıştır.
8 – Kamp Tutkunları en iyi kamp alanları

Ülkemiz muhteşem doğası ile çok şanslı topraklar üzerinde yaşadığımızın adeta bir kanıtıdır. Bu topraklar üzerinde edinilebilecek en güzel deneyimlerden birinin de kamp yapmak olduğunu her fırsatta dile getirmişizdir. Ne mutlu bize ki kamp tutkunları en iyi kamp alanını bulmak için bizden yardım almayı seçmişler. Türkiye’nin En İyi 18 Kamp Alanı bu sayede 2018’de en çok okunan 8. yazımız olarak listede yer bulmuş.
7 – Belgrad Ormanı’nı Merak Edenler belgrad ormanı

İstanbul’un değerli yeşil alanlarından biri olan Belgrad Ormanı için özellikle bölgede yaşayanların biraz nefes almaya ihtiyacı olduğunda ilk tercih ettiği ormanlık alanlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Bugün şehrin içinde böylesine bir değere sahip olmamız da bizde bir merak uyandırıyor haliyle. Biz de Belgrad Ormanı Hakkında Merak Edilen 7 Şey yazımız ile buraya nasıl gidileceğinden neler yapılabileceğine kadar merak edilen her şeyi derledik. İşte bu yazımız bu yıl en çok okunan içerikler arasında 7. sıraya böylece yerleşmiş.
6 – Salda Gölü’nü Keşfe Çıkacaklar salda gölü

Adeta Maldivler’i aratmayan bir doğaya ev sahipliği yapan Salda Gölü, son dönemlerin popüler destinasyonlarından biri. Onun böylesine popüler hale gelmesinin esasında pek çok nedeni var. Biz de Ülkemizin Saklı Cenneti Salda Gölü'nü Keşfetmek İçin 8 Neden yazımızda tüm bu sebepleri sizinle paylaştık. Böylece de bu yazı meraklıları tarafından en çok okunanlar arasında yerini aldı.
5 – İstanbul’a Yakın Yerleri Değerlendirenler istanbul çevresi kamp alanları

Eğer İstanbul gibi metropolde yaşıyorsanız dönem dönem şehir yaşamının getirdiklerinden uzaklaşıp doğayla buluşmak istersiniz. Zaten iki gün olan bir hafta sonu tatili için ise kilometrelerce yol gitmek sizi daha çok yoracağı için ilk tercihinizin İstanbul’a yakın yerler olacağının farkındayız. Bu yüzden özellikle kamp meraklılarını düşünerek hazırladığımız İstanbul'a Yakın 8 Kamp Alanı en çok okunan 5. yazımız olmuş.
4 – Ankara Çevresini Tercih Edenler ankaraya yakın yerler

Tıpkı İstanbul gibi Ankara’daki şehir hayatı da yorucu olabiliyor. Ankaralılar’ın da mini kaçamaklar yaparak her fırsatı değerlendirmek isteyeceklerini düşünerek Ankara'ya Yakın 9 Muhteşem Tatil Rotası içeriğini hazırladık ki bu liste sayesinde farklı rotalara yelken açılabilsin. Ne mutlu bize bu içeriğimiz de en çok okuduklarınız arasında 4. sırayı almayı başarmış.
3 – Yurt Dışına Çıkacaklar pasaport için gerekli belgeler

Bir yurt dışı seyahatine çıkma planı yapıyorsanız yapmanız gereken ilk şey bir pasaport sahibi olmaktır. Nasıl pasaport sahibi olunacağını bilmiyorsanız da hiç sorun değil çünkü size yol gösterici olması için Pasaport İçin Gerekli Belgeler içeriğini hazırlamıştık. Bu içeriğimiz de tüm detayları öğrenmek hatta bildiklerini teyit etmek isteyenler tarafından sık sık ziyaret edilmiş ve listede 3. sırada yer almış.
2 – Emekliliği İple Çekenler sahil kasabaları

Emekli olunca şöyle sessiz, sakin bir sahil kasabasına yerleşme hayali kuruyorsanız şehir yaşamını yakından tanımışsınız demektir. Hatta emekli olacağı günü iple çekenlerin sayısı bir hayli fazla olmalı ki Emekli Olunca Yaşayabileceğiniz 12 Sahil Kasabası içeriğimiz en çok okunanlar arasında 2. sırada yer almayı başarmış. Biz de günün birinde bu hayalinizi gerçekleştireceğinizi temenni ediyor ve sizlere huzurlu bir yaşam diliyoruz. :)
1 – Doğu Ekspresi Deneyimini Yaşamak İsteyenler doğu ekspresi

Özellikle son dönemlerin en popüler deneyimlerinden biri Doğu Ekspresi. Hayallerinizin ötesinde manzaralara ve anlara şahit olmanın mümkün olduğu, Ankara’dan Kars’a uzanan bu tren yolculuğu hakkında merak ettiğiniz her şeyi anlattığımız Doğu Ekspresi Hakkında Merak Edilen 10 Şey sizlerin en çok ilgisini çeken içeriğimiz olmuş. Şu sıralar biletlerin hızla tükenmekte olduğu Doğu Ekspresi için bilet bulmak isterseniz elinizi çabuk tutmanız gerektiğini hatırlatalım istedik. :)